"Ho'oponopono" - Krystyna KwiecinskiWydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 198
http://www.illuminatio.pl/ksiazki/hooponopono-oczyszczajaca-modlitwa/


Krystyna Kwiecinski ezoteryką zajmuje się od wielu lat. Podróżuje po świecie, gdzie poznaje różne techniki uzdrawiania oraz ludzi, którzy się tym zajmują. Sama również organizuje warsztaty i kursy, które pokazują, jak stosować metody uzdrawiania. Jedną z jej książek jest „Ho’oponopono” wydana przez Illuminatio w 2014 roku.

Ho’oponopono oznacza naprawić coś, skorygować, doprowadzić do porządku, oczyścić negatywne energie. Jest to stara metoda uzdrawiania duchowego. Pochodzi z czasów Lemurii, która istniała przez Atlantydą. Można nią leczyć ciało fizyczne, duchowe i mentalne. Pomaga też w uzdrawianiu konfliktów. Jest uniwersalną metodą, którą można stosować w różnych aspektach życia. Na dodatek, gdy stosuje się ją prawidłowo jest bardzo efektywna. Metoda ta oczyszcza zakłócenia energetyczne. Negatywne energie mogą doprowadzić do różnych sytuacji. Ho’oponopono można nazwać modlitwą miłości. Modlitwa i wizualizacje pomagają w wielu kwestiach. Moc myśli sprawia, że możemy czynić dobro lub zło. Dzięki tej metodzie możemy usuwać blokady, pozbywać się fobii, poczucia winy, odnaleźć sens życia czy kierować swoim przeznaczeniem.

Oprócz treści znajdziemy w książce tabele i rysunki, które mają ułatwić odczytanie tekstu. Jak zawsze język jest dość prosty. Nie brakuje w nim wyliczeń i punktów, które są dodatkiem do tekstu głównego. Pomaga to w zrozumieniu całości.

Sama metoda opisana jest od podstaw, mimo że to kolejna książka na ten temat autorki. Dostajemy plik informacji, które przydadzą się w dalszych ćwiczeniach tej metody. Znajdziemy tu wiadomości na temat tego, w czym pomaga oczyszczająca modlitwa, jak można ją wspomagać. Na dodatek w książce pojawiają się przykłady modlitw, które można stosować w konkretnych sytuacjach, co pomaga w szybkim stosowaniu metody.

Jak zawsze nie zabrakło bibliografii. Umieszczona na końcu książki sprawia, że zainteresowani tematem mogą odszukać dodatkowe lektury do dalszego badania metody Ho’oponopono.

Prosta szata graficzna nie odciąga spojrzenia od tekstu. W odpowiednich miejscach użyto kursywy i boldów. Ozdobne tytuły rozdziałów nawiązują do okładki. Sama okładka bogata jest w kolory. Jest ładna, choć nie do końca pasuje mi do treści. Z tyłu jak zawsze znajdziemy skrót tego, o czym będzie traktować pozycja.

Poradnik jest interesujący, dobrze napisany i przeznaczony dla czytelnika dopiero zaczynającego swoją przygodę z metodą Ho’oponopono. To zbiór najważniejszych danych na temat tej metody. Poza tym wykonany jest całkiem poprawnie.

Polecam tym, którzy chcą do swojego życia wprowadzić modlitwę ułatwiającą oczyszczenie ducha, pozbycie się konfliktów i pozytywne myślenie. Moc myśli jest ogromna, wie to każdy z nas. Modlitwy, które proponuje ta pozycja mogą przydać się w wielu codziennych sytuacjach. 


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio:


8 komentarzy:

 1. Byłam ciekawa, co kryje się pod tym intrygującym tytułem, ale książka niestety nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie za bardzo mnie to interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesuję się takimi rzeczami, a ezoteryka nie jest mi obca, więc bardzo mozliwe, że w przyszłości zapoznam się z tym tytułem ;) Nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego, ale tak szczerze Ci powiem, że tytuł jest bardzo intrygujący!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba to nic dla mnie, choć tytuł oryginalny xD
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety ta pozycja nie jest dla mnie :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka super i tytuł, może nie bardzo mnie tematyka interesuja, ale mogłabym zajrzeć przez te cechy co wcześniej wymieniłam :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Jedna z niewielu specjalistek w temacie której ufam i znam jej poglądy. Uwielbiam ją słuchać - zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego!

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!