W mieście, Agnieszka Żelewska

Autor: Agnieszka Żelewska
Tytuł: W mieście
Pełny tytuł: W mieście. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 12

Co możemy zobaczyć na podwórku? Jakie sklepy znajdziemy na miejskich uliczkach? Czy nocą miasto wygląda tak samo jak w dzień? Sprawdźcie sami, ucząc się przy okazji angielskiego, dzięki pozycji Agnieszki Żelewskiej W mieście.

Książka skierowana jest do dzieci, które uczą się języka angielskiego. Każda rozkładówka to scena, która przedstawia pewną lokalizację. Opisano na niej poszczególne rzeczy – nazwy miejsc, budynków, zawodów i detali tematycznie związanych z ilustracją. Na przykład w sklepie widzimy półki z produktami i możemy przeczytać ich nazwy po polsku i po angielsku. Łącznie w pozycji znajdziemy blisko dwustu wyrazów. Oprócz tego w książce są okienka, które ukrywają nowe słowa. Odkrywanie ich to świetna zabawa.

Dwujęzyczne wydanie pozwala dzieciom dopasować dane słowo do jego angielskiego odpowiednika. To podstawowe słownictwo, które ma zachęcić do poznawania obcego języka i nauczyć podstaw. Podoba mi się, że każda scena to jakby nieco inny temat, bo to grupuje słownictwo i ułatwia jego zapamiętywanie.

Najmocniejszą stroną – poza polsko-angielskim słownictwem – są oczywiście okienka. To element zabawy, lecz także ćwiczenie zdolności manualnych i spostrzegawczości. Bardzo lubię tego typu wydania, bo są one ciekawostką dla dzieci i sprawiają im wiele radości. Okienka są ładnie ukryte, czasem nie są dobrze widoczne, co wymaga przyjrzenia się podczas lektury i wyszukiwania ich.

W mieście to pozycja pięknie wydana i mądra. Na pewno będą ją polecać dalej, bo myślę, że warto od małego zapoznawać dzieci ze słownictwem z innego języka. Tu jest to dodatkowo forma zabawy, więc dziecko nie będzie się czuło przymuszone do niczego, a lektura tej pozycji może okazać się relaksująca i przyjemna.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Nasza Księgarnia.


10 komentarzy:

 1. Jestem przekonana, że idealnie sprawdzi się w roli prezentu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska2 listopada 2022 11:58

  Z przyjemnością będę polecać ją dalej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że kupię ją jako upominek dla kuzynki.

  OdpowiedzUsuń
 4. O toż to idealna książka dla mojej Amelki. Ostatnio wykazuje duże zainteresowanie nauką angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno jest to idealna propozycja dla dzieci w różnym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne są takie książeczki, przygotowujące do nauki języka obcego, oswajające z nim w ramach codziennego słownictwa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Naukę języka obcego najlepiej właśnie zacząć od małego. Muszę zakupić tę książkę synkowi. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, że to młode pokolenie może w taki fajny i przystępny sposób uczyć się o świecie - jednak co dobra książka to dobra książka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. na pewno to super ksiązeczka dla dzieciaków, niestety nie mam za bardzo komu jej polecić

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa propozycja. Myślę, że świetnie sprawdzi się na prezent z okazji zbliżających się świąt.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!