Nowy dinozaur George'a, Mark Baker, Neville Astley

Autor: Mark Baker, Neville Astley
Tytuł: Nowy dinozaur George’a
Pełny tytuł: Nowy dinozaur George’a i innehistorie
Wydawnictwo: Saga Egmont
Czas trwania: 27 min

Peppa i jej rodzina nie mają czasu na nudę – pewnego dnia dziadek postanawia posadzić w ich ogródku rośliny, którymi rodzeństwo będzie się opiekować. Innym razem George wynajduje nowy zapach perfum. A gdy rodzina odwiedza kuzynostwo, okazuje się, że mały Alexander nie uśnie, gdy jest cisza.

Nowy dinozaur George’a i inne historie to opowieść o znanej i lubianej bohaterce Śwince Peppie. Bohaterka książek i serialu telewizyjnego tym razem zawitała do naszych domów dzięki audiobookowi.

Pozycja zawiera kilka krótkich opowiadań. Lektorką jest Maria Seweryn. Podobał mi się jej głos, chociaż miałam obawy, czy przyzwyczaję się do jego brzmienia. Tymczasem okazało się, że lektorka świetnie prowadzi narrację i radzi sobie z wcielaniem się w różnych bohaterów. Bez trudu dało się odróżnić wypowiedzi Peppy czy jej taty. Bawiła się głosem i sprawiła, że słuchanie stało się przyjemnością.

Nagranie ma też elementy muzyczne. Na początku każdej opowieści pojawia się znany z animacji telewizyjnej dżingiel, który kojarzy się z Peppą. To ciekawe i przyjemne nawiązanie, które spodoba się małym słuchaczom. Uzupełnia audiobooka i jest przerywnikiem, który rozdziela poszczególne historie.

Same opowieści są zabawne, krótkie i przyjemne. Peppa ma zawsze przygody, które w dowcipny sposób pokazują codzienne sytuacje. Tym razem nie było inaczej. Lubię tę bohaterkę, bo jej historie nie są ogłupiające, można się natomiast uśmiechnąć podczas ich poznawania.

Nowy dinozaur George’a zaskoczył mnie jednak tym, że samego brata Peppy jest tu nieco mało. Pojawia się w tle wydarzeń, a nawet gdy historia krąży wokół niego, mam wrażenie, że jest to zdecydowanie za mało rozwinięta postać. Jakby zabrakło na niego pomysłu.

Niemniej audiobook był odprężający. Jest krótki, więc sprawdzi się na przykład jako dobranocka dla dzieci lub podczas podróży do sklepu czy rodziny. Polecam zdecydowanie, jeśli macie w domu fana Peppy.

Audiobooka wysłuchałam dzięki Audiotece.

 

10 komentarzy:

 1. Lubię poznawać przygody Peppy, są bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska2 listopada 2022 11:56

  Kuzynka jest miłośniczką przygód tej świnki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdy nadarzy się okazja postaram się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przygody Peppy są naprawdę ciekawe dla dzieci w różnym wieku. Rodzeństwo świnek jest super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieci lubią Peppe, jej rodzinkę i przyjaciół. Audiobook pewnie je zainteresuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. przygody Peppy ciekawią wiele dzieci, także na pewno ten audiobook jest rozchwytywany

  OdpowiedzUsuń
 7. Przygody świnki Peppy znają chyba wszyscy. Mój synek bardzo je lubi zarówno jako książeczkę, jak i bajkę w telewizji. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Sympatyczna propozycja przygody idealnie skomponowanej z codziennym wieczornym rytuałem wyciszania.

  OdpowiedzUsuń
 9. Historia w sam raz dla najmłodszych do posłuchania przed snem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świnkę Peppę omijam szerokim łukiem od dłuższego czasu i nie rozumiem jej fenomenu.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!