"Rośliny egzotyczne"Wydawnictwo: Vesper
Liczba stron: 96

http://vesper.pl/produkty/konfigurator/nowosci/213/rosliny-egzotyczne-ponad-40-pieknych-ilustracji-wraz-z-planszami-do-kolorowania/8046Kolorowanki są bardzo popularne – zajmują się nimi nie tylko dzieci, lecz także dorośli. Nie dziwi zatem, że Vesper, po bardzo dobrym starcie, kontynuuje wydawanie zeszytów z ilustracjami do kolorowania. 

W Roślinach egzotycznych znajdziemy 44 plansze z kolorowankami i tyle samo plansz z oryginalnym dziełem. Po lewej mamy rycinę zaczerpniętą z „Botanical Magazine”. Są one bardzo szczegółowe, chociaż nie każdy fragment rośliny zyskał kolor, niektóre są tylko naszkicowane. Oprócz kwiatów i łodyg pojawiają się też ilustracje pręcików i słupków. Dzięki temu poznajemy budowę i specyfikę danej rośliny. Kolory są dość przytłumione, delikatne, nie są jaskrawe. 

Po prawej stronie książki mamy wierną kopię oryginału. Są to ilustracje, które możemy pokolorować jak na załączonym przykładzie lub niekoniecznie. Co ciekawe, mamy tu zaznaczone cienie i ciemniejsze miejsca. Może to niektórym przeszkadzać w kolorowaniu, ale ostatecznie obrazek dzięki temu nabiera pewnej głębi. 

Tak jak w przypadku pierwszej części kolorowanki nawiązującej do Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew, tak i tu możemy spotkać przeróżne rośliny, które zachwycają swoim wyglądem. Zgodnie z tematem są to rośliny egzotyczne. Trzeba przyznać, że część przedstawianych tu kwiatów jest nam obecnie bardzo dobrze znana i mogą nie robić na nas już takiego wrażenia jak na ludziach w XIX wieku.

Rysunki do pokolorowania są piękne, pełne szczegółów i zapewniają zabawę na wiele godzin. Obie książki na pewno doskonale się sprawdzą podczas długich wieczorów. Książka została uzupełniona typowymi dla Vesper smaczkami – krótkim wstępem z informacjami na temat obrazków i ich twórców oraz listą plansz z miniaturkami ilustracji w książce. Do każdej miniatury podano nazwę łacińską rośliny.

Uważam, że obie kolorowanki z serii roślin z Królewskich Ogrodów Botanicznych Kew są warte uwagi. Ładne ilustracje, piękne oryginały, trochę historii i wiele zabawy – to je wyróżnia. Naprawdę warto poszukać, bo to ciekawe książeczki, które pozwolą wam spędzić miło czas. Najfajniejsze jest to, że są tu nie tylko całe kwiaty, ale też szczegóły ich budowy, które pozwolą zapoznać się z konkretnymi gatunkami.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Vesper/In Rock:


www.vesper.pl


6 komentarzy:

 1. Świetna jest ta kolorowanka, uwielbiam ją :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę w końcu sobie taką sprawić aby od czasu do czasu się odstresować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę w końcu sobie taką sprawić aby od czasu do czasu się odstresować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi, że jest to bardzo fajna kolorowanka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie kolorowanie na pewno relaksuje i to bardzo.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!