"Forever i jeden dzień" Jasinda WilderTytuł oryginalny: Saving Forever
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 250

http://bookmaster.com.pl/ksiazka-forever,i,jeden,dzien-wilder,jasinda-1371486.xhtmlEver i Caden są małżeństwem. Ich szczęście jakiś czas temu zostało zaburzone – Ever w wyniku wypadku zapadła w śpiączkę. Na szczęście już wszystko jest dobrze. Jednak mąż kobiety nie może się pozbierać po tym, co się wydarzyło. Ever ma jeszcze jeden problem – jej siostra bliźniaczka zniknęła. Nikt nie wie, gdzie podziewa się Eden. Kobieta musiała wyjechać. Dowiedziała się, że jest w ciąży. Nie zniosłaby spojrzeń Ever, która nie może mieć dzieci. Eden próbuje ułożyć sobie życie na nowo, jednak nie jest to łatwe – hormony szaleją, ciało się zmienia, a wszyscy bliscy są bardzo daleko...

Forever i jeden dzień Jasindy Wilder to czwarty tom serii Ever. Autorka znana jest na całym świecie, a jej książki z gatunku New Adult podbijają serca czytelników. Ta powieść to finał cyklu o Ever, Cadenie i ich bliskich.

W powieści mamy czterech narratorów pierwszoosobowych. Rozdziały, które prowadzą, oznaczono ich imionami. Dzięki temu możemy oglądać sytuację z różnych stron. Każdy z bohaterów ma swoje zadnie, które w pewien sposób uzupełnia całość.

Wątków jest kilka. Po pierwsze miłość – trudna, pełna cierpienia, niepewna. Tajemnice i błędy przeszłości mogą zniszczyć wszystko. Małżeństwo Ever i Cadena przechodzi kryzys. Kobieta podejrzewa, że ma to związek z jej wypadkiem. Nie domyśla się jednak, jakie są szczegóły dziwnego zachowania jej męża.

Kolejnym tematem jest wątek rodzinny. Motyw ten jest równie skomplikowany jak poprzedni i łączy się z nim. Zniknięcie Eden przybiło Ever. Okazuje się jednak, że kobieta miała dobry powód, by uciec. Czy siostry zdobędą się na szczerość? Czy atmosfera się oczyści? Jakie decyzje podejmą? Jaki wkład w ucieczkę bliźniaczki swojej żony miał Caden? I czy nowy znajomy Eden będzie chciał się z nią związać, mimo że kobieta ma dziecko z innym?

Do tego mamy zdradę na kilku płaszczyznach. To trudny wątek i nie wiem, jak ja bym postąpiła na miejscu Ever. Prawda ją boli, jednak musi podjąć decyzje co do swojej przyszłości. Uważam, że właśnie ten wątek jest najważniejszy, choć znowu połączony jest z poprzednimi. Autorka świetnie operuje uczuciami, emocjami i wydarzeniami, splatając je w skomplikowaną sytuację, której finał otrzymujemy w tym tomie.

Nie brakuje tego, co w gatunku New Adult jest ważne – wątków miłosnych, nowych związków, erotyki i problemów młodych ludzi. To książka o tym jak układają sobie życie osoby dorosłe będące na tym etapie życia, w którym wybiera się swoją drogę i możliwości na przyszłość. 

Uważam, że książka porusza kilka ważnych tematów. Po pierwsze zdradę najbliższych i możliwości, jakie ona daje – rozstanie, przebaczenie, a może zemstę? Po drugie radzenie sobie z cierpieniem. Każdy z bohaterów robi to na swój sposób. Po trzecie miłość i jej różne oblicza.

Forever i jeden dzień to powieść, która zaskakuje, daje nadzieję i pokazuje siłę miłości i przebaczenia. To książka pełna uczuć, którą czyta się z przyjemnością. Mimo nieznajomości poprzednich części można bez problemu zrozumieć, o co chodzi w finale serii. To dobra lektura z gatunku New Adult. Warto przeczytać.Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Księgarni BookMaster:


9 komentarzy:

 1. Dobrze, że nie znasz poprzednich części ;) dla mnie to było beznadziejne, trochę jak moda na sukces, w wersji papierowej :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz co? Nie wiem, jak było w poprzednich częściach, ale uważam, że ta jedna wystarczy za całą serię. W niej nie jest nic przegadane, jest skondensowane w jednej książce to, co pewnie jest w czterech.

   Usuń
 2. Mi jakoś z Wilder niekoniecznie po drodze. Czytałam jej Tylko Ty, i tak średnio wspominam, a raczej prawie już nie pamiętam fabuły. Choć, nie powiem, Twoja recenzja brzmi zachęcająco ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię tę serię wydawnictwa Amber, ale akurat "Forever i jeden dzień" jeszcze nie czytałam. Mam nadzieję, że nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią kiedyś ją przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja z książkami NA jestem ciutkę na bakier, poza tym nie znam wcześniejszych części tej historii, więc chyba - jeśli dam szansę tej książce - zacznę jednak od pierwszego tomu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię takie książki pełne uczuć. Z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam tej autorki serię ''Falling'', która bardzo mi się podobała. Przypominałam mi styl J. Lynn, więc może dlatego ją polubiłam. Serię ''Ever'' mam w planach i mam nadzieję, ze również mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sory ale nie polecam tej serii. Zdrada gdy żona jest w śpiączce i to jeszcze z siostrą bliźniaczką i do tego ciąża. Najgorsze książki jakie czytałam o to!

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!