Co naprawdę lubimy czytać?Największy plebiscyt dla czytelników w Polsce startuje już 1 lutego. Prawie 3 miliony internautów wybierze Książki Roku 2015. Głosowanie odbędzie się za pośrednictwem lubimyczytać.pl – najpopularniejszego serwisu dla miłośników książek.

O miano Książki Roku będzie ubiegać się blisko 200 dzieł z 63 wydawnictw. Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce m.in.: Michaela Houellebecqa, Harukiego Murakamiego, Stephena Kinga czy Katarzyny Bondy. Zwycięzców poznamy pod koniec lutego. Aby oddać głos należy wejść na stronę www.ksiazkaroku.pl.


Książka Roku zostanie przyznana w 10 kategoriach, m.in.:  literatura piękna, literatura faktu czy kryminał. Na podstawie głosów i ocen użytkowników największego serwisu społecznościowego dla polskich czytelników – lubimyczytać.pl. Organizowany po raz pierwszy plebiscyt, już w chwili startu, jest największym głosowaniem dla czytelników w Polsce.

Do tej pory społeczność portalu wystawiła już milion recenzji i oceniła 11 milionów książek. Codziennie serwis lubimyczytać.pl odwiedza blisko pół miliona osób. Prawie 3 miliony użytkowników miesięcznie tworzy prywatne rankingi najlepszych książek wydawanych w Polsce.

Serwis lubimyczytać.pl udowadnia, że w Polsce istnieje naprawdę duża liczba stałych czytelników.  Codziennie dyskutują, komentują aktualności ze świata książki, przeczesują imponującą bazę uzupełniając swoje internetowe biblioteczki, piszą recenzje, śledzą nowości wydawnicze, a przede wszystkim pochłaniają i kupują książki. Teraz po raz pierwszy będą mieli okazję wybrać Książkę Roku.

Plebiscyt Książka Roku portalu lubimyczytać.pl
głosowanie 1-28 lutego 2016 roku
ksiazkaroku.pl

8 komentarzy:

 1. Ostatnio przeglądałam książki, na które można głosować, ale jeszcze się nie zdecydowałam, na co oddać swój głos.

  OdpowiedzUsuń
 2. Głosowałem na wszystkie chyba kategorie, ale wybór jest ogromny i rzadko przeczytałem więcej niż 2-3 zdanej kategorii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Głosowałam, ale nie we wszystkich kategoriach, bo nie wszystko czytam. Plebiscyt na pewno ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w niektórych kategoriach nie znałam niczego...

   Usuń
 4. Plebiscyt genialny, zdałam sobie sprawę jak mało książek czytam z niektórych gatunków. Nie mniej jednak zagłosowałam we wszystkich i mam nadzieję, że moi faworyci wygrają, bo zdecydowanie na to zasługują :)

  Pozdrawiam,
  http://faaantasyworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie we wszystkich kategoriach wiedziałam na co zagłosować, ale parę głosów poleciało :) Pozdrawiam
  ksiazkowy-termit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Oddałam już kilka głosów i jest kilka, nad którymi cały czas się zastanawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!