Nie liż tej książki, Idan Ben-Barak, Julian Frost


https://kinderkulka.pl/ksiazki/nie-liz-tej-ksiazki/
Autor: Idan Ben-Barak, Julian Frost
Wydawnictwo: Kinderkulka
Liczba stron: 32

Min jest mikrobem i mieszka na twoim ciele. Nie wiedziałeś, że masz współlokatora? Masz ich miliony! A Min jest jednym z nich. Ale to nie koniec, inne bakterie mieszkają na twoich rękach, a inne w pępku. Nie wierzysz? Przekonaj się sam, czytając Nie liż tej książki Idana Ben-Baraka.

Nie liż tej książki to pozycja skierowana do dzieci. Tekstu jest niewiele, większość stron zajmują ilustracje. Ich autorem jest Julian Frost, który bakteriom i zarazkom nadał ciekawe, śmieszne i przyjemne dla oka postacie. Dzięki tym rysunkom łatwiej zaprzyjaźnić się z bohaterami książki.

Krótka opowiastka mówi o tym, że wszędzie, na każdym możliwym skrawku, znajdują się mikroby. Nie tylko na naszym ciele, lecz naprawdę wszędzie. O tym, czym są, co robią i jakie gatunki można spotkać, możemy przekonać się, czytając książkę. Autor pokazuje, że to bardzo małe żyjątka, które można zobaczyć jedynie pod mikroskopem.

Zabawna forma opowieści sprawia, że książka jest ciekawa i dobrze się ją czyta. Lekko napisana, w gawędziarskim stylu, prezentuje zagadnienie naukowe, nie za bardzo je komplikując. Autor pamiętał, do kogo kieruje książkę i postarał się, by maluchy nie były znudzone historią, którą przedstawia. Na dodatek zwraca się bezpośrednio do swoich czytelników i zleca im pewne zadania do wykonania, co angażuje czytelnika i sprawia mu frajdę.

Nie liż tej książki to ciekawa pozycja dla najmłodszych. Nie tylko dobrze się można przy niej bawić, lecz także dzięki niej dowiadujemy się nowych rzeczy. Ilustracje, fotografie rzeczy pod mikroskopem i forma opowieści sprawiają, że książeczka jest bardzo atrakcyjna dla dzieci, które na pewno będą chciały czytać ją kilkukrotnie.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Kinderkulka:


3 komentarze:

  1. Moje dzieci chętnie chwytały za takie propozycje czytelnicze, przyjemne zdobywanie wiedzy i wdrażanie się w czytanie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ooooo i gdybym miała dzieciaka to pewnie bym mu taką książkę kupiła :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna inspiracja pedagogiczna! :)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!