5 gadżetów książkoholika


W nocy wyłączyli mi prąd. Pięć minut wcześniej zaczęłam zbierać się do czytania, a tu nagle brak światła. Po kilku chwilach przypomniałam sobie, że mam przecież lampkę do czytania. Nawet trzy. I zaczęłam się zastanawiać, jakie jeszcze gadżety książkoholika posiadam i które z nich lubię najbardziej. Oto moje zestawienie.


Lampki do czytania
Uratowała mi wczoraj życie, więc muszę ją wymienić. Wcześniej nie bardzo się nimi przejmowałam, ale gdy zabrakło światła, okazało się, że są niesamowicie przydatne. Moje mają klipsy, które wsuwa się między kartki lub mocuje na okładce. Światło nie jest ostre, nie ma go też za wiele, ale wystarczy, by oświetlić strony. Przydaje się też przy czytniku, ponieważ mój nie ma podświetlenia.

Czytnik
Kiedyś nie byłam przekonana do czynnika, jednak uratował mnie w kilku przypadkach. Po pierwsze doskonale sprawdza się na wakacjach. Nie zabieram już ze sobą tony książek, wystarczy jeden cieniutki czytnik. Po drugie nie meczę się przy noszeniu. Po trzecie uwielbiam czytać na nim grube książki.

Zakładki
Dla mnie obowiązkowa, choć wiem, że są i tacy, którzy nie używają zakładek. Uwielbiam różne kształty, kolory, wzory. To ozdoba książki i ułatwienie. Jestem też zakładkowym zbieraczem. Mam ich tak dużo, że czasem myślę, że jest ich w moim domu więcej niż książek!


Kubek
Chociaż najwięcej kubków mam takich, które związane są z serialami, to ostatnio udało mi się nabyć taki, który idealnie nadaje się dla książkoholika. Jest ogromny, w sam raz na dużą porcję herbaty bądź kawy, a do tego z książkowym motywem. Super, prawda?

Exlibris
Marzyłam o własnym znaku, którym mogłabym stemplować książki. Gdy tylko go otrzymałam, pieczątkowałam wszystko bez opamiętania. Teraz trochę mi przeszło, ale nadal uwielbiam ten symbol i gdy tylko mam chwilę, odbijam go na swoich książkach.

4 komentarze:

 1. U mnie filiżanka z pięknym nadrukiem w klimacie książek sprawdza się wyśmienicie, pyszna kawa i pyszna lektura. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kubków mam mnóstwo :D I zakladek w sumie tez :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Kubki i zakładki tego Ci u mnie dostatek 😂 czytnika nie mam ale czytuję na telefonie i mi to wystarcza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja do czytników dalej nie jestem przekonana

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!