Pizza XXL - Łukasz Woźniakhttp://sklep.egmont.pl/gry-planszowe/wszystkie/p,pizza-xxl,10304.html 
Autor: Łukasz Woźniak
Tytuł: Pizza XXL
Ilustracje: Maciej Szymanowicz
Wydawnictwo: Egmont


Gra Pizza XXL wydana została w 2014 roku. Jej autorem jest Łukasz Woźniak. Ilustracje stworzył Maciej Szymanowicz.


Gra składa się z 12 pizz i 16 składników. Przeznaczona jest dla osób w wieku od 6 do 106 lat. Może w nią grać minimum 2 osoby, maksimum 5. Rozgrywka zajmuje około 20 minut. Każdy gracz ma za zadanie zdobyć trzy pizze. Może to zrobić, gdy jako pierwszy zobaczy pizzę, której wszystkie składniki zostały odnalezione w trakcie kolejki. Po zdobyciu pizzy gracz otrzymuje punkt. Trzy pizze to trzy punkty i zwycięstwo dla tego gracza.


W ulotce dołączonej do pudełka znajduje się krótka instrukcja z dwoma sposobami grania – imprezowym i pamięciowym trybem. Zasady wyjaśniono w prostu sposób, a najważniejsze rzeczy są wyszczególnione kolorowymi ramkami, co ułatwia poruszanie się po kartce i odnalezienie tego, co akurat może być przydatne w spornych momentach rozgrywek.


Ilustracje są proste, ale bardzo łatwo rozpoznać składniki zarówno na pizzach, jak i te na kartonikach. Na odwrocie każdego elementu znajduje się kucharz, który jest też na opakowaniu. Ulotka ma jasne, beżowe tło. Rysunki ułatwiają zrozumienie tego, co opisano w regułach gry. Poza tym czcionka jest mała, co może nieco utrudniać czytanie.
Grałam w pierwszy wariant, który przypadł mi do gustu od razu. Przyniósł wiele zabawy i zdrowej rywalizacji. To gra dla spostrzegawczych i skupionych osób, które szybko zobaczą składniki wystawionych pizz. Rozgrywka okazała się emocjonująca, mimo że na początku nie wydawało mi się, że będzie budziła tyle emocji.


Polecam tę grę z całego serca – dobra zabawa dla małych i dużych. Pizza XXL zapewnia także emocje, angażuje pamięć, wymaga skupienia i wyrabia spostrzegawczość. 


Gry można kupić na stronie internetowej Egmontu.

Zachęcam również do zaglądania na stronę Krainy Planszówek, gdzie czekają na wszystkich ciekawe gry i filmiki.

Za możliwość zagrania w grę dziękuję wydawnictwu Egmont:1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!