Zagrajmy! – Taboo

Tytuł: Taboo
Producent: Hasbro
Wiek: 13+
Liczba graczy: 4-12

Wyobraź sobie, że musisz przekazać coś ludziom, ale nie możesz znaleźć odpowiednich słów, by to zrobić. Kojarzysz tę sytuację? Znana ona była również twórcy niezwykle popularnej, niemal kultowej, gry Taboo.

Gracze dzielą się na dwie drużyny. Jedna osoba z drużyny wyciąga kartę i ma  za zadanie opisać znajdujące się na niej hasło. Utrudnieniem jest fakt, że pod hasłem wypisano wyrazy, których nie wolno użyć podczas opisywania. Gracz z przeciwnej drużyny pilnuje osoby opisującej i w momencie, gdy wymówi ona któreś z zakazanych słów, używa piszczałki, by przerwać zgadywanie. Wygrywa ta drużyna, która zdobędzie więcej punktów.

Taboo to popularna i prosta gra, którą znają chyba wszyscy. To jedna z tych zabaw, które od lat rozkręcają imprezy i umilają wieczory w rodzinnym gronie. Zasady są proste do opanowania, a hasła, które należy odgadnąć, mają różny poziom trudności.

Taboo jest grą, przy której jest masa śmiechu. Próby opisania czegoś bez użycia zakazanych słów wypadają niejednokrotnie komicznie, a i osoby, które odgadują, czasem strzelają w zupełnie innym kierunku, przez co wychodzi zabawnie. To gra, podczas której można się rozluźnić.

Gra uczy komunikacji, rozwija też słownictwo. Zasady podobne są trochę do klasycznych kalamburów, ale wymagają mówienia. Dzięki temu poznajemy synonimy i używamy słów, które czasem są nieoczywiste dla danego hasła. Gra pozwala też na użycie wyobraźni. Wymaga skupienia i nieszablonowego myślenia, pobudza twórczość i kreatywność graczy. Podział na drużyny sprawia, że pojawia się duch rywalizacji i współzawodnictwa. Gra się na czas, przez co uczymy się też pracy pod presją czasu.

Taboo to klasyka gier. Ma proste zasady i sprawdzi się w większym gronie, angażując każdego w zabawę. Przyjemna rozrywka.

5 komentarzy:

 1. Nie grałam ale dużo o tej grze słyszałam

  OdpowiedzUsuń
 2. Od pewnego czasu mam ją w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To gra, od której może naprawdę rozboleć brzuch ze śmiechu ;) Tej wersji nie znam, ale oczywiście grałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie słyszałam o tej grze, ale zapowiada sie bardzo ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 5. Sympatycznie spędzam czas przy grach tego typu, rodzinka chętnie daje się na nie namówić. :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!