Jestem kotem, Galia Bernstein

 
Autor: Galia Bernstein
Tytuł: Jestem kotem
Tytuł oryginalny: I Am a Cat
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 32

Felek jest kotem, jest o tym przekonany. Ma ogon, puszyste futro, wąsy i cztery łapki. Mówi o tym nowym znajomym, lecz Lew, Puma, Tygrys, Gepard i Pantera nie zgadzają się z jego opinią. Według nich Felek nie jest kotem, bo nie ma grzywy, nie biega szybko, ani nie ma ostrych pazurów. Czy kociak da się przekonać starszym kolegom?

Jestem kotem Gali Bernstein to krótka opowiastka dla najmłodszych czytelników. Bohaterem jest kociak Felek, który chce się zaprzyjaźnić z innymi kotowatymi. Większe i silniejsze od niego zwierzęta pokazują mu, jak wiele ich różni. Kociak przekonuje jednak, że mimo różnic mają też wspólne cechy, a nie każdy kot musi mieć grzywę czy szybko biegać.

Książka ma niewiele tekstu, to głównie ilustracje i krótkie treści na kartach. Mimo tak niewielkiej objętości, pozycję wyróżnia fakt, że przekazuje bardzo mądre treści. Na dodatek – co warto podkreślić – to malutki kotek zwraca na nie uwagę starszym i większym zwierzakom. Książka pokazuje, że zawsze znajdzie się coś, co nas łączy, mimo wielu różnic, które posiadamy.


Ilustracje są bardzo ładne. Pokazują głównie koty, nie ma tu tła ani zbyt wielu detali. Koty są oddane dość dobrze, ale nie są to obrazki niczym z filmów przyrodniczych. Odpowiednio dostosowano je do dziecięcego czytelnika. Trzeba przyznać, że dobrze też uchwycono samego Felka, który na jednej z kart jest tak słodki, że nie mogłam się na niego napatrzyć.

Jestem kotem to ciekawa książka dla dzieci. Skierowana jest do najmłodszych czytelników. Po wspólnej lekturze można z dzieckiem porozmawiać o różnicach i podobieństwa, uczy też, że wiele jest różnych odmian, które jednak składają się na jeden gatunek. Krótka i prosta w wymowie pozycja sprawdzi się na wieczór.

13 komentarzy:

 1. Książeczka zapowiada się ciekawie. Może zakupić młodszym pod choinkę? Przepadają za kotami, więc myślę że się ucieszą :) Dzięki za pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super książeczka 😉 na pewno nie jeden mały czytelnik będzie nią zachwycony. Będzie również świetnym prezentem na Święta 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Super książeczka 😉 na pewno nie jeden mały czytelnik będzie nią zachwycony. Będzie również świetnym prezentem na Święta 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o niej wcześniej, a szkoda. Będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno spodobałaby się moim dzieciom. Łykają wszystko co dotyczy zwierzaków.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przyjemna książeczka dla dzieci. Dziękuję za polecenie 👍

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdzie koty, tam i ja! Uwielbiam nie tylko te zwierzaki, ale i pięknie ilustrowane książki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę, że to coś dla nas. Jako mama 2 kotów, czuje się wręcz zobowiązana nabyć tę lekturę 😍

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak bardzo wkręcają mnie takie kocie opowieści, nawet jeśli skierowane do młodych czytelników. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna książeczka aż sama bym chciała ja mieć w kolekcji dla siebie

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajna książka dla dzieci. Ilustracje również mi się spodobały.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 12. bardzo lubię takie grafiki, sama chętniej wtedy przeglądam książkę, a że lubię koty... pozycja obowiązkowa ;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. W pierwszej chwili pomyślałam o mojej koleżance, bo tak uwielbia koty :D ale to zmylił mnie tytuł. Ale mam kilka młodszych dziei, którym książeczka by się spodobała. Kinga

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!