Trzy świąteczne animacje

 


Mickey: Bajkowe Święta

Mickey: Bajkowe Święta to animacja z 1999 roku, która składa się z trzech historii bożonarodzeniowych: Gwiazdkowa niewola, Gwiazdka Goofy’ego i Najmilszy podarunek. Bohaterami każdej z nich są najbardziej znane postacie Disneya: Donald, Goofy i Miki.

Każda z opowieści mówi o innym wydarzeniu, lecz każda ma za zadanie czegoś nas nauczyć i coś nam uświadomić. Pierwsza, że święta to nie tylko prezenty, druga, że warto wierzyć, a trzecia, że to nie podarunki materialne, lecz bliskość drugiej osoby jest największym darem podczas świąt. Widzimy, jak bardzo poświęcają się bohaterowie dla swoich najbliższych i doceniamy ich trud włożony w przygotowanie świąt i próby zadowolenia rodziny.

Mickey: Bajkowe Święta to świetna animacja dla całej rodziny na okres świąteczny. Bawi, ale też pomaga dostrzec, że Boże Narodzenie to czas rodzinny, pełen dobra i wzruszeń, a nie tylko prezentów i dóbr materialnych. Poza tym dla młodszych może być ciekawostką ze względu na trzy różne historie z różnymi bohaterami w jednym filmie. To ciepła opowieść o Bożym Narodzeniu i tym, co w nim ważne. Zdecydowanie polecam, szczególnie w okresie około świątecznym.

 


Piękna i Bestia: Zaczarowane święta

Piękna i Bestia: Zaczarowane Święta to druga część filmu z 1991 roku. Piękna i Bestia była hitem, nie dziwi więc, że sześć lat później powstała kolejna odsłona przygód pięknej dziewczyny kochającej książki i mężczyzny zamienionego za swoje czyny w Bestię.

Piękna i Bestia: Zaczarowane Święta to przyjemna bajka i bardzo dobra druga część. Nie straciła klimatu swojego pierwowzoru, historia nadal jest interesująca, a bohaterowie niebanalni. To przykład na to, jak można zrobić dobrą kontynuację. Polecam, jeśli lubicie Piękną i Bestię.

 

Klaus

To świąteczny film animowany produkcji hiszpańskiej. Miał swoją premierę w 2019 roku. Opowiada o Jesperze, który jest synem potentata pocztowego, żyje jak pączek w maśle, niczego mu nie brakuje, lecz jego zachowanie nie podoba się ojcu. Chłopak ma za zadanie rozkręcić placówkę pocztową w miejscu niemal niemożliwym do jej otwarcia. Tu poznaje mężczyznę, który tworzy zabawki i postanawia pomóc mu dzielić się nimi z miejscowymi dziećmi.

To piękna, ciepła i wzruszająca opowieść, która jest nieco wariacją na temat Świętego Mikołaja i jego pojawienia się w kulturze. Pięknie zrobiona, ze świetnymi wątkami, które są pouczające i dają do myślenia. Animacja dla całej rodziny.

1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!