Zagrajmy! – Dobble Harry Potter


Tytuł: Dobble Harry Potter

Producent: Rebel

Wiek: 5+

Liczba graczy: 2-6

 

Co powiecie na połączenie Harry’ego Pottera i jednej z najpopularniejszych gier na spostrzegawczość? Sprawdźcie Dobble Harry Potter.

Zasady są te same, co w przypadku zwykłych Dobble. W metalowym pudełku znajduje się 55 kart z rysunkami. Każda karta posiada jeden wspólny symbol z innymi kartami, dzięki czemu można połączyć je w pary. Jest kilka wariantów rozegrania partyjki w Dobble, najpopularniejsze są chyba te związane z pozbywaniem się kart, które mamy w dłoni, lub zbieraniem ich z kupki i tworzenia własnego stosiku. W obu przypadkach musimy spojrzeć na kartę, którą trzymamy, i dopasować jeden z obrazków do tego na kupce.

Na kartach tej wersji pojawiają się dwa typu obrazków – postacie i przedmioty. Ilustracje przedstawiające bohaterów serii przypominają figurki fanko popów, mają podobne kształty i proporcje, czyli duże głowy. Jeśli chodzi o przedmioty, to są one raczej prostsze, niektóre nawet trudno skojarzyć na pierwszy rzut oka – na przykład kamień filozoficzny czy smok wymagały ode mnie dłuższego zastanowienia. Przykłady przedmiotów zaczerpnięto z całej serii książek i filmów – jest wspomniany kamień, lecz także mandragora, mapa Huncwotów czy bijąca wierzba.

Dobble to prosta gra, w którą może zagrać każdy. Wymaga skupienia, uczy rywalizacji i współzawodnictwa. Wersja z Harrym Potterem jest przy okazji świetną sentymentalną wyprawą dla wszystkich tych, którzy dorastali, zaczytując się w przygodach czarodzieja.

Dobble to świetna gra, która pomaga w treningu spostrzegawczości. To emocjonująca i szybka rozgrywka, która nigdy się nie nudzi. Dodatkowo poza spostrzegawczością ćwiczy się refleks, ponieważ inni gracze też chcą jak najszybciej wygrać, a do tego potrzeba ubiec innych i skojarzyć symbole na kartach. To gra dla każdego.

4 komentarze:

 1. Nigdy nie grałam w Dobble, ale słyszałam dobre opinie na temat tej gry.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie bawiłam się przy tej wersji gry w czasie świąt. Obok dixit i scrabble to moja ulubiona gra.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie miałam okazji zagrać, ale chętnie namówię rodzinkę do takiej wspólnej zabawy. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gra zapowiada się całkiem ciekawie. Mam nawet w rodzinie fana Harrego Pottera :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!