Zagrajmy! – Obóz ninja

Tytuł: Obóz ninja
Producent: 2Pionki
Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-4

Wczuj się w rolę i zostań ninją! Trenuj uniki, poruszaj się sprintem, zaskakuj przeciwników wyskokami i uważaj na ściany i pułapki. Chcesz spróbować? Zagraj w Obóz ninja.

Celem graczy jest zdobywanie kart treningu i podliczanie punktów, które w ten sposób znajdują się w ich puli. By zebrać karty, należy wykonywać polecenia, które się na nich znajdują. Po rozłożeniu odpowiedniej liczby i utworzeniu planszy z kart, uczestnicy ustawiają na nich swoje pionki. Potem kolejno wykonują ruchy, korzystając z kart, które mają w dłoni. Po zagraniu konkretnej karty, należy ją odłożyć na stos. Ruszając się pionkami w odpowiednich kierunkach i kombinacjach, zbieramy kolejne karty i w ten sposób mamy możliwość wykonania nowych ruchów. Gra kończy się, gdy gracze nie mają już szans się poruszyć żadnym z pionków.

Obóz ninja to zaskakująco przyjemna gra logiczna. Zasady mogą wydawać się trudne podczas zapoznawania się z nimi, ale już pierwsza rozgrywka rozwiewa wszystkie wątpliwości. Zabawą samą w sobie jest już rozkładanie „planszy” z kart, a potem wybieranie klanu, który będziemy reprezentować. Dzięki temu każda rozgrywka ma inny przebieg, bo i układ, i właściwości postaci są inne.

W grze pojawia się trochę utrudnień, na które gracz musi zwracać uwagę. Przede wszystkim są to same karty – ściany i pułapki. Na szczęście dobierając odpowiednie ataki i ruchy, jesteśmy w stanie się wydostać z nawet najbardziej patowej sytuacji. Po drugie ciekawie gra się, gdy na stole zaczyna pojawiać się coraz więcej pustych miejsc, a kart robi się coraz mniej. To kolejne utrudnienie, które sprawia, że zabawa zaczyna nabierać rumieńców.

Obóz ninja jest dobrze wykonaną grą. Przede wszystkim rysunki są spójne, pasują do tytułu. Dobrano także odpowiednie nazwy do ruchów, dzięki czemu na myśl nasuwa się prawdziwy trening ninja. Karty są porządnie wykonane, dość duże, łatwo odróżnić karty treningu od tych dotyczących klanu, co jest dużym plusem podczas rozkładania układu na starcie.

Obóz ninja to gra karciana, która uczy logicznego myślenia, zmusza uczestników do obserwowania poczynań przeciwnika. To lekcja rywalizacji. Wymaga skupienia i umiejętności przewidywania ruchów drugiej osoby. To ciekawa gra, która uczy planowania. Zasady są proste do opanowania, a zabawa naprawdę przyjemna. Zaskoczeniem może być czas rozgrywki – według pudełka to około pół godziny, ale nawet we dwie osoby wychodzi krócej. Najwięcej zabiera samo przygotowanie, czyli oddzielenie kart treningu od kart startowych i klanu, a także rozłożenie ich na stole.

Obóz ninja to ciekawa gra, która mnie zaskoczyła. Prosta, szybka, przyjemna w rozgrywce. W sam raz dla fanów planszówek, którzy nie lubią siedzieć godzinami nad kartami.

9 komentarzy:

 1. To co według ciebie zajmuje najwięcej czasu jest ulubioną częścią każdej gry mojego syna... Segregowanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moj syn bardzo lubie Pande Kung-fu, jestem pewna, ze ta gra tez by mu sie spodobala :). Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, segregowanie to dla mnie strata czasu. A bycie ninją to dla małych młodzieńców bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobrze, że rozgrywka jest szybka. Takie lubię. dzięki temu można rozegrać więcej rundek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię planszówki, na których zrozumienie i rozgrywkę nie trzeba poświęcać wielu godzin. Może kiedyś się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uuu te gry planszowe da co raz lepsze podoba mi się i ta

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę że taka gra byłą by idealna dla mojego dziecka bo ostatnio nie możę się skupić, a tutaj by musiał.

  OdpowiedzUsuń
 8. w życiu nie powiedziałabym, że to gra logiczna, bardziej jakaś sportowa ;-). Chętnie bym sprawdziła jak się w nią gra :-)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!