Z papieru na ekran – edycja serialowa cz. 5


W głębi lasu stworzony został przez Polaków na podstawie powieści Harlana Cobena. To drugi polski serial wyprodukowany dla Netflixa. Główne role otrzymali Grzegorz Damięcki i Agnieszka Grochowska. Serial debiutował na platformie w 2020 roku i ma jedynie sześć odcinków. To, co go wyróżnia, to świetna gra aktorska i klimat.

 


Wiedźmin powstał na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego. W roli tytułowej zobaczymy Henry’ego Cavilla. Pierwszy sezon nakręcono w oparciu o opowiadania z tomów Miecz przeznaczenia i Ostatnie życzenie. Przedstawia zarówno świat, jak i tytułową postać, nie brakuje też ciekawych walk i magicznych stworzeń.

 


Unorthodox jest miniserialem na podstawie autobiografii Debory Feldman. Premiera na Netlfixie miała miejsce w 2020 roku. To opowieść o młodej dziewczynie, która ucieka ze swojej społeczności i poznaje świecki styl życia.

 


The Ghost Bride to serial na podstawie książki Yangsze Choo. Serial opowiada o dziewczynie, która pochodzi z ubogiej rodziny i ma poślubić… ducha. Serial zadebiutował na Netflixie w 2020 roku.

 


Wodnikowe wzgórze oparte jest na motywach powieści Richarda Adamsa. Jest opowieścią o stadzie królików, które ruszają w podróż w poszukiwaniu lepszego miejsca na świecie. Netflixowa wersja miała swoją premierę w 2018 roku.

3 komentarze:

 1. Widziałam W Głębi Lau i The Ghost Bride. Pierwowzorów nie czytałam, ale ekranizacje były ok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie skuszę się obejrzeć.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pewny na 100 procent że tym artykułem zainteresuje się bardzo dużo osób.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!