Z papieru na ekran – edycja serialowa cz. 5


W głębi lasu stworzony został przez Polaków na podstawie powieści Harlana Cobena. To drugi polski serial wyprodukowany dla Netflixa. Główne role otrzymali Grzegorz Damięcki i Agnieszka Grochowska. Serial debiutował na platformie w 2020 roku i ma jedynie sześć odcinków. To, co go wyróżnia, to świetna gra aktorska i klimat.

 


Wiedźmin powstał na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego. W roli tytułowej zobaczymy Henry’ego Cavilla. Pierwszy sezon nakręcono w oparciu o opowiadania z tomów Miecz przeznaczenia i Ostatnie życzenie. Przedstawia zarówno świat, jak i tytułową postać, nie brakuje też ciekawych walk i magicznych stworzeń.

 


Unorthodox jest miniserialem na podstawie autobiografii Debory Feldman. Premiera na Netlfixie miała miejsce w 2020 roku. To opowieść o młodej dziewczynie, która ucieka ze swojej społeczności i poznaje świecki styl życia.

 


The Ghost Bride to serial na podstawie książki Yangsze Choo. Serial opowiada o dziewczynie, która pochodzi z ubogiej rodziny i ma poślubić… ducha. Serial zadebiutował na Netflixie w 2020 roku.

 


Wodnikowe wzgórze oparte jest na motywach powieści Richarda Adamsa. Jest opowieścią o stadzie królików, które ruszają w podróż w poszukiwaniu lepszego miejsca na świecie. Netflixowa wersja miała swoją premierę w 2018 roku.

2 komentarze:

  1. Widziałam W Głębi Lau i The Ghost Bride. Pierwowzorów nie czytałam, ale ekranizacje były ok.

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej nie skuszę się obejrzeć.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!