Z papieru na ekran – edycja serialowa cz. 2

Twórcy coraz chętniej sięgają po książki, tworząc nowe seriale. Jakie ekranizacje mogliśmy oglądać w ostatnich miesiącach?

Ostre przedmioty to serial emitowany w 2018 roku. Thriller psychologiczny na podstawie książki autorstwa Gillian Flynn o tym samym tytule to przede wszystkim fantastyczna obsada z Amy Adams w roli głównej. Serial opowiada o dziennikarce, która przyjeżdża do rodzinnego miasteczka, by rozwiązać sprawę zaginięcia dwóch dziewczyn. Przy okazji musi zmierzyć się z własnymi demonami – w tym z trudnymi relacjami z matką.

 


Ślepnąc od świateł nakręcono na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Serial miał swoją premierę w 2018 roku. Zagrali w nim m.in. Jan Frycz, Robert Więckiewicz czy Cezary Pazura. To opowieść o dilerze kokainy, który postanawia uciec z kraju i wyjechać do Argentyny.

 


Castle Rock stworzono na kanwie powieści Stephena Kinga. Obecnie serial ma 2 sezony, pierwszy zadebiutował w 2018 roku na HBO GO. To opowieść o Henrym Deaverze, prawniku, który w tytułowym miasteczku Castle Rock zajmuje się sprawami skazańców.

 


Nawiedzony dom na wzgórzu jest luźną adaptacją powieści Shirley Jackson. Serial pojawił się na Netflixie w 2018 roku. Nie można odmówić mu klimatu, a także zaskakującego zakończenia. Serial opisywany jest jako horror.

 


Ty – serial na podstawie powieści Caroline Kepnes. Pierwszy sezon zadebiutował w 2018 roku. Główną rolę otrzymał Penn Badgley. Serial opowiada o mężczyźnie stalkującym kobiety, by zdobyć ich serce i rozkochać je w sobie, a by to uczynić nie cofnie się przed niczym. To połączenie dramatu i thrillera psychologicznego.

9 komentarzy:

 1. Ostre przedmioty oglądałam i bardzo mi się podobał ten film. Muszę przeczytać książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Seriali nie oglądam, a wspomnianych książek nie czytałam, bo chyba nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądałam wszystkie te seriale i Ślepnąc od. Świateł to mój zdecydowany faworyt :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobała mi się książka "Ślepnąc od Świateł", toteż mam w planach serial!

  OdpowiedzUsuń
 5. Seriali nie oglądam raczej, bo nie mam czasu niestety. Polecanych książek jeszcze nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W książce najbardziej spodobał mi się frapująco oddany klimat małego miasteczka, zapomnianego przez świat, owianego mrocznymi tajemnicami. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzadko oglądam seriale, z wymienionych we wpisie widziałam tylko "You". Bardzo mnie wciągnął, choć na co dzień albo nie mam czasu na telewizję, albo wybieram książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. O, muszę spisać sobie tytuły, bo brzmią ciekawie. W planach od dawna mam Nawiedzony dom na wzgórzu, ale jeszcze nie udało mi się zacząć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ekranizacje to często doskonałe pomysły, taki praktycznie gotowy już scenariusz :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!