Z papieru na ekran – edycja serialowa cz. 4Grace i Grace jest miniserialem, który powstał na motywach powieści Margaret Atwood. Jest to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia kobiety oskarżonej o morderstwo pracodawcy. Główną rolę w tym sześcioodcinkowym serialu odgrywa Sarah Gadon.

 


Grzesznica ma obecnie trzy sezony, jednak to pierwszy oparto na książce autorstwa Petry Hammesfahr. To opowieść o sprawach detektywistycznych, które z różnych powodów są trudne i niejednoznaczne. W pierwszym sezonie fenomenalnie zagrała Jessica Biel. Uwagę widzów przykuwał również Bill Pullman.

 


Alienista – serial na podstawie książki Caleba Carra. Pierwszy sezon miał premierę w 2018 roku, drugi sezon ma zadebiutować w 2020. W serialu możemy podziwiać Daniela Bruhla, Luke’a Evansa i Dakotę Fanning. Akcja rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Nowym Jorku. Fabuła dotyczy poszukiwania mordercy nieletnich.

 


Nightflyers powstało na motywach noweli autorstwa George’a R.R. Maritna. Akcja serialu przenosi widza do 2093 roku. Celem naukowców stacjonujących na statku kosmicznym jest uzyskanie kontaktu z kosmitami.

 


Szadź to serial opowiadający historię seryjnego mordercy oraz śledzącej go komisarz policji. Ten siedmioodcinkowy thriller powstał na podstawie powieści Igora Brejdyganta. Serial zadebiutował w 2020 roku, na ekranie możemy oglądać m.in. Macieja Stuhra i Aleksandrę Popławską.

3 komentarze:

  1. Alienista jest moim numerem jeden! nie mogę doczekać się drugiego sezonu, ksiązkę też czytam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Żadnego z nich nie znam, znowu trochę do tyłu jestem. Chociaż Grace i Grace to miga mi często, na Netflixie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Podobnie jak po przedniczka, żadnego nie znam. Ba, nawet nie kojarzę

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!