Z papieru na ekran – edycja serialowa cz. 3



Patrick Melrose – miniserial powstały na podstawie książki Edwarda St Aubyna o tym samym tytule. Debiut ekranowy zaliczył w 2018 roku. Serial opowiada o tytułowym Patryku na różnych etapach życia – poprzez trudne dzieciństwo i burzliwych relacjach z rodzicami, po czas dorosłości, uzależnienia i problemów. W serialu grają m.in. Benedict Cumberbatch i Hugo Weaving.

 


Terror to dreszczowiec na podstawie książki Dana Simmonsa. Zadebiutował w 2018 roku. Serial opowiada o wyprawie w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego. Obecnie można oglądać dwa sezony serialu, łącznie 20 odcinków. Serial produkuje stacja AMC.

 


Genialna przyjaciółka powstała na podstawie książki autorstwa Eleny Ferrante. Serial debiutował na ekranach w 2018 roku. To opowieść o trwającej wiele lat przyjaźni dwóch kobiet – Eleny Greco i Raffaelli Cerullo.

 


Nielegalni na podstawie powieści Vincenta V. Severskiego to thriller szpiegowski, w którym zagrali m.in. Grzegorz Damięcki, Agnieszka Grochowska, Adam Woronowicz i Jan Frycz. Serial opowiada o losach agentów wywiadów. Pierwsza emisja odbyła się w 2018 roku.

 


Chyłka powstała na podstawie książek Remigiusza Mroza. Obecnie można oglądać dwa sezony, trzeci zapowiedziano. Główne role w serialu o tytułowej prawniczce Joannie Chyłce grają Magdalena Cielecka i Filip Pławiak. Serial zadebiutował pod koniec 2018 roku, a na początku 2019 miał swoją premierę telewizyjną.

6 komentarzy:

 1. Niestety nic nie mówią mi te tytuły. Natomiast z pewności chciałabym obejrzeć "Genialną przyjaciółkę" oraz "Chyłkę".

  OdpowiedzUsuń
 2. Serial Chyłka w ogóle mi nie podszedł, może dlatego, że za tą serią Mroza wybitnie nie przepadam. Ae Nielegalni to świetnie zrobiony serial :) oddaje klimat książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Żadnego nie widziałam,lekki wstyd. Ale chętnie sobie obejrzę "Nielegalni", twórczość Severskiego znam aż za dobrze 🙈

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialna przyjaciółka - uwielbiam, będę oglądać drugi sezon :) Polecam każdego kto lubi coś realistycznego, prawdziwego i kobiecego!

  OdpowiedzUsuń
 5. Z serialami i filmami jestem daleko w tyle, bo zamiast oglądać, wolę zdecydowanie czytać. Jeżeli są jakieś książkowe adaptacje, to najpierw czytam, a potem ewentualnie oglądam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Za Chyłkę jeszcze długo się nie wezmę, inne wyprzedzają, ale Terror oczywiście musiałam obejrzeć, książka rewelacyjna. :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!