Zagrajmy! – Wilk morski

Tytuł: Wilk morski

Producent: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Wiek: 8+

Liczba graczy: 2-6

 

Ahoj! Wybierzmy się w morską podróż, by zdobyć jak najlepsze towary i dostarczyć je na czas do portu. Zagrajmy w Wilka morskiego od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Gra składa się z 55 kart. Wśród nich są karty towarów i statków – po sześć rodzajów. Każda karta ma też odpowiednią wartość. Oprócz tego mamy cztery karty wydarzeń i bardzo ważne karty dostaw. Gra polega na dobraniu w pary statku i towaru z jak najwyższymi punktami. Należy to zrobić, by w momencie dostawy móc oddać komplet (statek i towar w tym samym kolorze) i zdobyć punkty. Każdy kolor może zostać wykorzystany tylko raz. Karty można dobierać albo spośród wyłożonych na środku, albo dobierając z zakrytej kupki. W jednej rundzie gracz może albo dobrać kartę, albo odłożyć zbędną. Warto to robić, bo po trzech dostawach, które kończą rozgrywkę, karty, które zostają w ręku gracza, są naliczane jako ujemne punkty.

Podczas gry występują też karty wydarzeń. Jeśli podczas rozgrywki gracz zdecyduje się na wykorzystanie takiej karty, pozostali zawodnicy będą musieli oddać towar lub statek w kolorze, który odpowiada kolorowi karty wydarzenia. Jest też szansa na obronę przed tym wydarzeniem. W momencie, gdy któryś z grających odkryje kartę dostawy, po zakończeniu rozładunku może on zabrać ją dla siebie. Z drugiej strony jest ilustracja tytułowego wilka morskiego, który może pomóc podczas dalszej rozgrywki uchronić się przez działaniem kart wydarzeń.

Wilk morski jest grą autorstwa Johanna Ponceta i Florenta Toscana. Ilustracje w polskiej edycji stworzyła Nikola Kucharska. Ten, kto miał do czynienia z książkami bądź grami rysowanymi przez artystkę, od razu pozna jej styl. Obrazki są kolorowe i przyjemne dla oka, a także bardzo dopracowane.

Gra przeznaczona jest dla osób w wieku 8+, a czas rozgrywki to ok. 15 minut. Karcianka uczy logicznego myślenia i zmusza do planowania działań. Dzięki niej młodsi uczą się współzawodnictwa i rywalizacji. Jest też lekcją budowania strategii. Poza tym to naprawdę świetna zabawa dla całej rodziny.

Wilk morski to krótka i przyjemna gra, przy której można się zrelaksować. Zasady opisane w instrukcji są jasne, a sama rozgrywka nie nastręcza problemów. Na pewno spodoba wam się ta karcianka. W sam raz na wieczorną posiadówkę ze znajomymi albo zabawę z dziećmi – sprawdźcie sami.

 

4 komentarze:

  1. Mnie ten artykuł bardzo zainteresował. Na pewno ten artykuł podeśle mojemu znajomemu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czyli wnioskuję że to gra przy której miło można spędzić czas:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajna karcianka. Chętnie bym w nią zagrała

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!