Zagrajmy! – Magazynier


Tytuł
: Magazynier

Producent: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Wiek: 8+

Liczba graczy: 2-4

 

Wyobraź sobie, że prowadzisz magazyn i musisz zdecydować, którym z towarów chcesz handlować i zarobić na nim jak najwięcej. Tak mniej więcej wygląda gra Magazynier od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

W grze może wziąć udział od dwóch do czterech graczy. Każdy otrzymuje dwie karty z sześcioma polami. Na rysunkach znajdziemy owoce i pieczarki, ale też puste skrzynki, palety i beczki, w których zalęgły się myszy. Każdy z graczy podczas swojej tury decyduje, jaką kartę położyć, budując swój magazyn. Może albo korzystać z tych kart, które ma w dłoniach, lub wybrać jedną z trzech wyłożonych na środku. Magazyn buduje się tak, by tworzyć jak najdłuższe lub jak najwięcej grup danego produktu. Karty można nakładać na siebie, zakrywając tym samym część pól. Jest to przydatne w pozbywaniu się myszy, za które otrzymuje się ujemne punkty. Ważne, by dokładane karty stykały się ze sobą bokiem lub przykrywały częściowo dowolną kartę. Gra kończy się, gdy każdy dołoży osiem kart. Następnie następuje liczenie punktów. Gracze podliczają nazwy największych grup, które posiadają. Za nie otrzymują punkty. Punkty naliczane są za każdą z grup wybranych przez graczy.

Magazynier to prosta i szybka gra, w której nie brakuje emocji. Przez całą rozgrywkę warto obserwować nie tylko własny magazyn, lecz także decyzje i ruchy innych graczy, bo dzięki temu można otrzymać dodatkowe punkty, tworząc grupy towarów, które wybiorą inni. Zasady gry są proste i bardzo dobrze opisane w instrukcji.

Gra jest pięknie wydana. Ma ładne, kolorowe ilustracje. Karty są dość duże, co ułatwia układanie ich podczas rozgrywki. Dołączono też notes i ołówek, które pomagają podczas liczenia punktów.

Magazynier uczy rywalizacji, współzawodnictwa, rozwija logiczne myślenie. Jest też grą, która wymaga nauki podejmowania decyzji pod presją czasu. Podczas rozgrywki trzeba wykazać się sprytem i bystrością, obserwować przeciwników i analizować ich działania. Układanie magazynu pozwala też na wykazanie się kreatywnością i pomysłowością w zakrywaniu niepotrzebnych pól.

Magazynier to świetna gra dla całej rodziny lub dla grupy znajomych. Rozgrywka jest krótka i przyjemna, a zabawa przednia. Zasady są proste, z ich zrozumieniem nie będą mieli problemu nawet najmłodsi. Zdecydowanie polecam.

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie lekkie i proste karcianki. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy pomysł na grę, może uda mi się do niej przekonać domowników, miło byłoby przy niej wspólnie spędzić czas. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszelkie propozycje gier są mile widziane w dobie epidemii kornawirusa i nadchodzących wakacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. To może być naprawdę świetna zabawa. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię takie planszówki i już nie mogę się doczekać, aż mój syn podrośnie na tyle, żeby grać razem ze mną :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!