Spędźcie dzień nakanapie.pl!
www.nakanapie.pl – być może niektórym z Was ten serwis jest znany, ale pewnie większość słyszy o nim pierwszy raz. Nie jest to jednak nowe miejsce w Internecie, aczkolwiek dopiero niedawno zyskało nowe życie. Nowe życie a wraz z nim wiele nowych funkcjonalności.

Oprócz ogromnej bazy książek i recenzji, które nie są niczym odkrywczym w tego typu serwisach, możecie znaleźć również statystyki czytania, własne listy, blogi, Klub Recenzenta czy wyzwanie czytelnicze, tak zwany reading challenge. Czym jest to ostatnie?

Nakanapowe „Wyzwanie – Czytanie” to odmiana popularnego teraz w Internecie wyzwania przeczytania określonej liczby książek w 2019 roku, z tą jednak różnicą, że liczbę książek każdy z użytkowników określa sobie sam. Również zliczanie książek jest tu prostsze niż w innych wyzwaniach, bo nie musimy tego robić sami. Wybieramy przeczytaną książkę z bazy i zaznaczamy przy niej opcję „przeczytana” z aktualną datą, a aplikacja wyzwania zlicza nam książki i pokazuje postęp do osiągnięcia wyznaczonego celu. Na koniec, o ile uda się osiągnąć cel, nasze wysiłki zostaną nagrodzone kolekcjonerską zakładką. Przyjemne z pożytecznym.

To co jednak jest najważniejsze to fakt, że każdy użytkownik ma realny wpływ na serwis. Ze zmianą wyglądu pojawiło się wiele ulepszeń. Użytkownicy sami mogą dodawać książki do bazy, autorów czy recenzje. Mogą też w każdej chwili skontaktować się z osobami, które tworzą serwis i zaproponować zmiany lub zupełnie nowe rozwiązania, które chcieliby w nim zobaczyć. Marzeniem, ale i wyzwaniem dla twórców jest stworzenie miejsca, w którym każdy książkoholik znajdzie coś dla siebie. Zajrzyjcie tam, siądźcie „nakanapie” i sami przekonajcie się, czy będzie Wam tam wygodnie.

4 komentarze:

  1. Przyznaję, że znam to miejsce tylko ze słyszę nią. Nigdy tam nie zaglądałem, muszę to nadrobić. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam czytać książki i tak serwis to dla mnie ogromna atrakcja. Szkoda, że dopiero teraz się o tym dowiedziałam. Wykorzystam na pewno. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja na pewno zostanie na tym blogu bo wszystko to co jest napisane jest bardzo ciekawie.Dodatkowo polecę to kumplowi.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!