Styczeń w filmach
Outsiderka
To był dziwny film. Z jednej strony kanibale, z drugiej strony ćpuni, a w tym wszystkim piękna dziewczyna, która nie dostosowuje się do nowej sytuacji. Zabrakło mi wyjaśnienia, dlaczego wyrzuca się ludzi ze społeczeństwa, skąd guru Komfortu, ogólnie – co się tu dzieje. Scenariusz nie jest dla mnie jasny, momentami był wręcz męczący i nudny.


Ralph Demolka w Internecie
Druga część opowieści o dwójce przyjaciół z salonu gier. Vandellopa nudzi się w swojej grze, a gdy automat się psuje, postanawia ruszyć z Ralphem do Internetu, gdzie zamierzają dorwać zamienne części. Sądzę, że to mniej zabawna, a bardziej refleksyjna bajka, która pokazuje, jak ważna jest przyjaźń i że wcale nie trzeba być ze sobą dwadzieścia cztery godziny na dobę, by nadal się lubić. Ciekawie pokazano też sam Internet. Podobało mi się, ale mniej niż pierwsza część.


Mój piękny syn
Poruszający film o uzależnieniu. To historia ojca, który walczy o syna. Pięknie pokazana miłość, ale też bezsilność, kłamstwa, oszukiwanie samego siebie i przede wszystkim ogromna siła, wola walki ojca. Całe spektrum kilku miesięcy upadku na dno młodego chłopaka. Świetna obsada, piękne kadry, dużo wzruszeń. Pełen emocji film. Warto zobaczyć.


Powrót Bena
Kolejny film o uzależnieniu. Tu jednak zabrakło mi nieco emocji. To bardziej pokazanie krótkiego wycinka z życia rodziny uzależnionego chłopaka. Postawiono na pokazanie matki i jej stosunku do dziecka, które jest narkomanem. Są też sceny, które można uznać za coś w stylu kina sensacyjnego, kina akcji. Dobry, ale Mój piękny syn zdecydowanie bardziej mnie poruszył.

3 komentarze:

 1. Myślałem o tym by zabrać moją dziewczynę na film "Mój piękny syn". Aktualnie leci w kinie i sporo biletów jest wykupionych. Skoro pojawił się ten tytuł we wpisie to chyba jednak warto się wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie oglądałam nic z tej listy, bo w sumie w styczniu nie byłam w kinie, ale obejrzałam kilka innych filmów jak np. "Zanim zasnę" i uważam, że to dość dobry film.

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że żadnego z filmów nie oglądałam, ale "Mój piekny syn" wabi mnie na spotkanie. :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!