Zombie książki cz. 1


Nie od dziś wiadomo, że jestem fanką zombie. Pomyślałam, że z okazji Halloween pokażę wam kilka powieści o tych potworach. Oto one!


Zombie survival, Max Brooks
Idealna pozycja dla tych, którzy chcą się chronić przed apokalipsą i głodnymi zombie. Poradnik, jak przetrwać, gdzie się schronić, jak walczyć. Super pomysł i wykonanie. Bardzo lubię tę książkę!


World War Z, Max Brooks
Myślałam, że będzie to pozycja bardziej zbliżona do tego, co widziałam w filmie, a jednak zaskoczyła mnie. To spis wywiadów z osobami, które były w czasie apokalipsy w różnych miejscach, miały różne zadania. Ciekawe i nowe podejście do tematu.


Alicja w Krainie Zombi, Gena Showalter
Jestem fanką łączenia znanego motywu z czymś nowym, dlatego chętnie sięgnęłam po tę serię i chociaż nie do końca znalazłam w niej to, czego szukałam, to była to całkiem ciekawa przygoda. Co prawda w tej wersji Alicji nieco za dużo namiętności i nadprzyrodzonych mocy, ale poza tym jest ok.


Wszystko się stało, Joanna Mucha
Nie jest wprost powiedziane, że chodzi o zombie, ale zachowanie jest dość podobne. Świetnie napisana książka, bardzo klimatyczna, która zaskoczyła mnie niesamowicie, gdy zaczęłam ją czytać i długo została w mojej pamięci. Warto sprawdzić.

2 komentarze:

  1. Jak ja dawno nie byłam w klimatach zombie, koniecznie muszę to nadrobić, świetnie się przy tych żywych trupach relaksuję, z uśmiechem podpatruję, co wyczyniają. ;)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!