Książki inspirowane baśniamiKto z nas nie zna historii Czerwonego Kapturka czy Pięknej i Bestii? Na pewno znają je pisarze, który uwielbiają czerpać z klasycznych opowieści dla dzieci. Prezentuję kilka powieści inspirowanych baśniami.

Królestwo łabędzi Zoe Marriott to powieść młodzieżowa, która nawiązuje do Dzikich łabędzi Andersen. Kto nie zna baśni o dziewczynie, która dla uratowania braci poświęciła siebie i swoje szczęście?

Cinder to uwspółcześniona wersja Kopciuszka. Cała seria Marissy Meyer doczeka się w najbliższym czasie wydania. Nowe wydanie zaserwował nam Papierowy Księżyc.

Kroniki Białego Królika to czterotomowy cykl młodzieżowy luźno nawiązujący do Alicji w Krainie Czarów, pierwszy tom czerpie z niej najbardziej. Inne tylko imieniem postaci i chmurą w kształcie królika pokazują nawiązanie do znanego dzieła.

Dwór cierni i róż Sarah J. Mass to pierwszy tom cyklu o  tym samym tytule. Tom rozpoczynający cykl inspirowany jest baśnią o Pięknej i Bestii. Kolejne części nie mają już widocznych nawiązań do baśni.

Dziewczyna w czerwonej pelerynie to kolejna historia, która jest wariacją na temat Pięknej i Bestii. Można w niej też dostrzec nawiązania do Czerwonego Kapturka. Książka jest napisana na podstawie scenariusza filmowego.

Alyssa i czary to kolejna powieść młodzieżowa nawiązująca do historii Alicji w Krainie Czarów. W książce są wprost przytoczone dzieje Alicji, bowiem główna bohaterka jest z nią spokrewniona. To jednak bardziej mroczna i dojrzała historia, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!