Wrzesień w filmach


Zakonnica
Nie lubię horrorów. Boję się nawet na najmniej strasznym, ale czego nie robi się dla znajomych. Zakonnica miała mnie wbić w fotel i faktycznie, na kilku scenach zamknęłam oczy ze strachu. Niestety w większości była dość kiczowata. Klimat ma, nie można jej tego odmówić, ale są sceny, które wywoływały uśmiech zażenowania, nie strach. Na dodatek muzyka podpowiadała mi, kiedy należy odwrócić wzrok, więc nie wyszłam z kina przerażona.


Searching
Bardzo ciekawie nakręcony film o zaginięciu dziewczyny. Głównym bohaterem jest ojciec, który nie może poradzić sobie ze śmiercią żony, wychowuje sam córkę, ale się od niej odsunął. Wygląda na to, że jej nie zna. Najmocniejszą stroną filmu jest jednak sposób kręcenia. Wszystko widzimy przez pryzmat kamery, monitora. Obserwujemy, jak ojciec googluje rzeczy, a gdy pokazuje się jego twarz, jest ona przedstawiona przez aplikację do rozmawiania online. Świetnie zrobiony i zaskakujący.


Bajecznie bogaci Azjaci
Dość banalny scenariusz wcale mnie jednak nie rozczarował. Historia miłosna jakich wiele, ale przedstawiona w mało znanym środowisku – bogatych Azjatów. Świetna muzyka, ładne scenerie, piękne kostiumy i ciekawa otoczka sprawiły, że wyszłam z kina oczarowana. Jeśli jednak spodziewacie się zaskakującego filmu, nie nastawiajcie się na to. To w gruncie rzeczy hollywoodzka historia przedstawiona w Azji.


Młodzi Tytani
Dawno nie widziałam tak słabej bajki. Żarty z kup, pup i innych rzeczy, które mnie nie śmieszą, a żenują, piosenki, które mnie nie porwały, a bohaterowie sprawili, że raczej się do nich zraziłam, niż zapałałam sympatią. Szkoda, bo mogło być ciekawie. Na pewno dzieciom się spodoba, bo to niewymagająca bajka, która ma wiele kolorowych, dynamicznych kadrów.


Mission Impossible 6
Nie jestem fanką serii, nie widziałam poprzednich części, ale na tę musiałam iść ze względu na Henry’ego Cavilla. Dobry film akcji, w którym jednak często podkreśla się pewne kwestie, których nie byłam w stanie ogarnąć, bo nie widziałam wcześniejszych części. Mimo wszystko ogląda się dobrze, całość jest przemyślana i naszpikowana zwrotami akcji, czasem aż do przesady. Dobry film dla tych, którzy lubią, gdy ciągle coś się dzieje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!