"Rośliny kwitnące"Wydawnictwo: Vesper
Liczba stron: 96

http://vesper.pl/produkty/konfigurator/nowosci/213/rosliny-kwitnace-ponad-40-pieknych-ilustracji-wraz-z-planszami-do-kolorowania/7700

Kolorowanki podbijają ostatnio serca ludzi na całym świecie. Wyciszają i pozwalają się odstresować. Dlatego wydawnictwo Vesper postanowiło wydać kolorowankę Rośliny kwitnące.

Kolorowanka jest dość niezwykła. Na dwóch kartkach umieszczone są te same obrazki. Jeden jest szablonem, który możemy samodzielnie, wedle uznania wypełnić, drugi to obrazek z archiwum „Curtis’s Botanical Magazine”. Ilustracje pochodzą z najstarszego czasopisma botanicznego w Wielkiej Brytanii. Są na nich nie tylko kwiaty, lecz także schematy budowy i szczegóły owoców lub kielichów. Ilustracje są pokolorowane, ale bardzo delikatnie, wyglądają jak obrazki z podręczników do biologii. Jeśli choć raz oglądaliście na Wikipedii zdjęcia jakiegoś kwiatu lub wertowaliście encyklopedię to wiecie, o czym mówię.

Kwiaty są przeróżne. Jedne mają wiele skomplikowanych szczegółów, inne są prostsze. Delikatnie zarysowane szablony i cieniowanie na kolorowankach sprawia, że wyglądają bardzo lekko i niewiele trzeba, by stały się zjawiskowymi dziełami sztuki. 

Choć z lewej mamy podpowiedzi, jak wygląda oryginalny kwiat, wcale nie musimy się nimi sugerować. Wydawca pozostawia nam dowolność. Pokazuje jednak, jak natura sobie poradziła. Obrazki są ciekawym dopełnieniem kolorowanki i mogą stanowić kontrast dla naszych dzieł.

Na samym początku książki pojawia się lista plansz. Tu możemy zobaczyć, co nas czeka podczas kolorowania. Wszystkie wzory umieszczono na pierwszych czterech kartkach. Podpisy łacińskie sprawiają, że bez trudu można wygooglować daną roślinę. 

Wzorów jest 44. Możemy je kolorować dowolnie. Kartki są dość grube – wytrzymają flamastry oraz cienkopisy, nie będą przebijać. Bałam się, że książka będzie się zamykać podczas pracy, ale wcale tak nie jest. Wystarczy odrobinę ją odgiąć i już bardzo dobrze się trzyma. 


Wzory nie są przesadnie skomplikowane, ale są piękne. Kwiaty wprawiają w zachwyt. Pomysł na stworzenie kolorowanki w takim wydaniu – z ilustracjami z magazynu i ich kopiami – jest strzałem w dziesiątkę. Podoba mi się wykonanie książki i duża, ale nieprzesadzona liczba wzorów. Są różnorodne, przedstawiają wielkie kwiaty bądź drobne gałązki.

Polecam tym, którzy lubią kolorować. Możecie poszaleć z własnymi kompozycjami kolorystycznymi lub postarać się odwzorować oryginał. Zabawa gwarantowana i to na wiele godzin. Ja kolorowałam na zmianę z siostrą i obie byłyśmy wspaniale się bawiłyśmy. To świetna zabawa dla małych i dużych!Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Vesper/In Rock:


www.vesper.pl

5 komentarzy:

 1. Ja nie mam czasu na kolorowanki, ale prezentują się świetnie :)

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Z przyjemnością pokolorowałabym, uwielbiam kolorowanki dla dorosłych ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna zabawa, ale jaka wciągająca. Kolorowanie uzależnia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że jest możliwość odwzorowania danego rysunku ;) Chociaż ja raczej się skłaniam do inwencji twórczej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj ja ostatnio dużo koloruje:) Jestem wręcz do tego zmuszana :D Ale nie przeszkadza mi to, wręcz przeciwnie... jest bardzo relaksujące :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!