"Rozmowy z aniołami" - Judith MarshallWydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 240

http://www.illuminatio.pl/ksiazki/rozmowy-z-aniolami/

Judith Marshall jest autorką książki „Rozmowy z aniołami”. Ukazała się ona w Polsce w 2014 roku. Wydało ją wydawnictwo Illuminatio.

Aniołów jest znacznie więcej niż ludzi. Otaczają nas oni ze wszystkich stron, towarzyszą na każdym kroku. Każdy ma chociaż jednego anielskiego strażnika. Nawet najbardziej znane osoby jak Tesla, Jung czy Tolkien doświadczały anielskiej pomocy. Anioły są urzeczywistnieniem myśli Boga (lub jak kto woli Twórcy, Najwyższej Istoty, Źródła etc.). Przekazy o nich znane są w judaizmie, chrześcijaństwie czy islamie, choć różnią się pod pewnymi względami. Także ich wygląd jest różnie przedstawiany – są albo pięknymi istotami, albo iskrami, mgłą, światłem. Mogą przybrać dowolną formę, są dwupłciowe. Można je pogrupować (w zasadzie mówi o tym nawet Biblia). Aniołowie mogą zostać poproszeni o pomoc, inaczej nie mogą interweniować. Wyjątkiem jest zagrożenie życia podopiecznego. Mogą chronić, doradzać, leczyć i pocieszać. By nawiązać z nimi kontakt należy w nie uwierzyć, zdać sobie sprawę, że są wszędzie. Anioły komunikują się z nami m.in. poprzez sny, symbole i znaki. Duchy przewodnicy mogą zmieniać się podczas naszego życia. Są kochającymi duszami, które prowadzą nas przez życie. 

Książka napisana jest prostym językiem. Autorka często odnosi się do własnych doświadczeń, przedstawia dialogi, które prowadziła. To ciekawa narracja. Poza tym dostajemy w niej wiele informacji, które wprowadzają nas w temat. Nie są to jednak suche fakty. Autorka stara się, by po teorii czytelnik mógł przejść do praktyki.

Dużym plusem jest to, że w książce znajdziemy wiele dodatków. Są listy i punkty, ramki i bibliografia. Poza tym bardzo przydatny jest rozdział z wypisanymi sprawami, z którymi chcemy zwrócić się do duchów przewodników. Do każdego tematu dopisano odpowiedniego anioła, który najlepiej się tym zajmie.

Z książki wyniosłam jedną ważną rzecz – aniołowie to nie tylko piękne istoty ze skrzydłami. Tak sobie ich wyobrażamy, ale mało kto myśli w podobny sposób o Buddzie czy Mojżeszu. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że boskimi pomocnikami mogą być nie tylko archaniołowie.

Kilka słów na temat oprawy graficznej. Książka została świetnie przyozdobiona – strony nowych rozdziałów mają lekkie, delikatne tło. Czcionki podrozdziałów są ozdobne, ale nie przytłaczające. Na dodatek obok numeru strony znajdziemy tytuł rozdziału, który czytamy. Ramki są wyróżnione z tekstu i mają subtelny ozdobnik.

Ogólnie książkę czytało się dość szybko. Była interesująca, a temat był przemyślany. Do tej pory nie miałam okazji czytać niczego tego typu – o aniołach wiedziałam tylko to, że można je podzielić według określonych grup, co pokazała również autorka. Temat mnie zainteresował i dał wiele nowych informacji.

Polecam tym, którzy interesują się duchowością. Fani ezoteryki na pewno sięgną, a innym radzę odłożyć na bok uprzedzenia. Autorka opisuje ciekawe rzeczy i przedstawia je w nowym świetle. Poza tym podpiera się własnym doświadczeniem, co jest dodatkowym plusem. 


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio:
11 komentarzy:

 1. Lubię książki o aniołach i to nie tylko gatunku fantastyka :) Powinnam kiedyś po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Duchowość to zupełnie nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Często czytam publikacje z zakresu ezoteryki, więc nie odmówię ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zupełnie nie w moim guście, niestety ta książka raczej nie trafiłaby w moje gusta czytelnicze. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ezoteryka to nie moja działka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niezbyt często czytam tego typu książki, ale ta wydaje się być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka o aniołach? To coś dla mnie xD

  OdpowiedzUsuń
 8. Cos nowego o aniolach, to zdecydowanie cos dla mnie. Musze ja miec :)
  Ja mam profil na naszej klasie pt :" Anioly jak Ludzie, Ludzie jak Anioly."

  Alicja

  OdpowiedzUsuń
 9. no nie wiem, czy po nią sięgnę. Na początku myślałam, że to książka fantasy, ale po twojej recenzji wiem, że tak nie jest.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie dla mnie takie bajki :) ale ciekawa recenzja :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie lubię tego rodzaju książek , ale opis fajny ;)

  Pozdrawiam Ania ;)

  Ps . Jeśli masz chwile zapraszam do mnie : zaczytanamarzycielka8.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!