"Boski kompas" - SQuire RushnellWydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 275

http://www.illuminatio.pl/ksiazki/boski-kompas/

SQuire Rushnell jest autorem książki „Boski kompas”. Pozycja ta królowała na listach bestsellerów „New York Timesa”. W Polsce ukazała się w 2014 roku dzięki Illuminatio.

Boski kompas jest jak GPS. Kieruje nas na odpowiednie tory. Z boskimi nawigatorami można nawiązać kontakt poprzez modlitwę. Nie jest to jednak klepanie zdrowasiek. Jest to duchowe porozumienie się z bóstwem. Samo słowo „modlitwa” łączy się z wiarą – nie tylko religijną, ale wierzeniem w to, co się robi. To bardziej forma rozmowy, w której możemy porozmawiać o wszystkim z naszymi boskimi przewodnikami. Każda prośba może zostać spełniona, jeśli tylko bardzo tego chcemy. Tak jak w każdej rozmowie, należy słuchać, być cierpliwym i otwartym. Powinniśmy ufać naszym przewodnikom i słuchać wewnętrznego głosu. Musimy spełnić kilka warunków, by móc w pełni cieszyć się z boskich podpowiedzi – musimy określić, czego oczekujemy od swojej przyszłości, powinniśmy pozbyć się urazów, złych umów, nawet bałaganu. Musimy też wierzyć i zacząć odczytywać znaki. Dzięki siedmiu krokom możemy osiągnąć cele do harmonijnego i udanego życia.

Książka ma niezwykłą budowę – poza treściami czysto teoretycznymi, których nie jest zbyt dużo, znajdziemy tu wiele opowieści związanych z kontaktem z boskimi przewodnikami. Podane są przykłady osób znanych i całkiem zwykłych, które korzystały z boskiego kompasu. Boski nawigator dba o to, by wszystko co w życiu robimy, miało swoje znaczenie i cel. Modlitwa i wiara pomogły m.in. Carol Burnett czy Coltonowi Burpo (na podstawie jego historii nakręcono film „Niebo... istnieje naprawdę”).

Historie opisano ładnym, plastycznym językiem. Czyta się je szybko i przyjemnie, obrazują kolejne kroki, które powinniśmy przebyć według autora. Dzięki tym opowieścią czytelnik zaczyna wierzyć, ze wszystko, co go w życiu spotyka, ma swój cel i kierowane jest przez boskiego przewodnika.

Książka jest dobrze przygotowana – ma wiele przypisów, każdy rozdział kończy się złotą myślą. Na górze strony znalazł się tytuł każdego rozdziału. Poza tym czcionki są podzielone w odpowiedni sposób – inne dla rozdziałów, inne dla podrozdziałów. Tekst to nie tylko narracja, to też dialogi, punkty i cytaty. Dodatkowo zlazło się tu kilka prostych grafik, które ozdabiają książkę.

Ogólnie książka jest dość ciekawa, choć trudno mi o niej pisać. Trzeba samemu przeczytać historie, które są tu zawarte, by zrozumieć, że wszystko, co spotykamy na swej drodze, ma sens. Niekiedy pozornie nieznaczące spotkania czy rozmowy otwierają nam nowe drogi, możliwości. To wszystko jest zaplanowane przez Boga. Możemy kontaktować się z tym boskim kompasem, jeśli tylko wierzymy i słuchamy. Nie jest to trudne do osiągnięcia.

Polecam tym, którzy chcą się przekonać, że w ich życiu jest jakiś boski plan. To ciekawa pozycja, podparta wieloma historiami, które zostały dobrze dobrane. Myślę, że książka ta spodoba się nie tylko osobom wierzącym, ale też tym, którzy pragną zmienić coś w swoim życiu i szukają na to sposobu. To dobrze napisana pozycja, warto zajrzeć.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio:9 komentarzy:

 1. zdecydowanie książka nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę że książka warta uwagi. Szczególnie cytaty mnie interesują, a jeśli piszesz iż dopracowana książka warto się zastanowić :)
  Zapraszam na konkurs: http://czerwonetrampkiksiazki.blogspot.com/2014/07/konkurs-rocznicowy.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś po nią sięgnę, kto wie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem niestety muszę powiedzieć nie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Możliwe, że jak kiedyś na nią trafię to zerknę z ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już od dawna, za sprawą własnego doświadczenia, wierzę, że każdy nasz czyn, ma głębsze uzasadnienie, że wszystko co nas spotyka, jest z góry określone. Ciekawa pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 7. Znowu nie moja tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie moja bajka hahaha po prostu czytam inną literaturę

  OdpowiedzUsuń
 9. Co prawda to nie jest typ literatury, którą lubię, ale myślę, że gdybym książkę dorwała to z pewnością bym ją przeczytała.

  Pozdrawiam i przepraszam, że tak długo mnie tu nie było ;)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!