Zagrajmy! – Tuki


Tytuł: Tuki
Producent: Egmont
Wiek: 8+
Liczba graczy: 1-4

Co można stworzyć z kilku kwadratowych kamyków? Na pewno niesamowite budowle. Nieco trudniejsze jest, gdy musimy wzorować się na zaprezentowanym na karcie przykładzie. Chcesz sprawdzić, czy masz wystarczająco rozbudowaną wyobraźnię przestrzenną? Zagraj w Tuki autorstwa Grzegorza Rejchtmana!

Gra jest nieskomplikowana jeśli chodzi o zasady. Każdy z graczy otrzymuje komplet kwadratowych kamiennych kostek i ma za zadanie ułożyć wzór, który znajduje się na karcie. Odwzorowanie ich może wydawać się proste, ale czasem wymaga się od nas ułożenia wzoru w pionie. Do tego służą odpowiednie podpórki, które także znajdziemy w grze. Ten, kto skończy najpóźniej lub odwzoruje niepoprawnie kombinację, zgarnia ujemny punkt.

Mimo że gra jest od ośmiu lat, myślę, że całkiem łatwo wytłumaczyć jej zasady i zagrać. Plusem jest tryb solo, można samemu pobawić się w układanie kostek, poćwiczyć i potem zaproponować zabawę innym. To duża zaleta, bo gier na jedną osobę nadal jest niewiele, a gdy już się pojawiają, często ten tryb solo nie daje wyzwań i emocji.

Instrukcja napisana jest bardzo prosto, bo i zasady nie są trudne. Podoba mi się, że w kilka chwil można zorientować się, o co chodzi w grze. Rozgrywka może zająć od pół godziny do czterdziestu pięciu minut, ale w trybie solo można grać dłużej lub krócej.

Gra uczy przede wszystkim dokładności. Pomaga też trenować wyobraźnię przestrzenną, co jest bardzo cennym doświadczeniem. Jest wyciszająca, pomaga trenować skupienie. Nie można dać się rozproszyć. Dodatkowo poprawia zdolności manualne i koordynację na linii oko-ręka.

Tuki to gra, która pozytywnie mnie zaskoczyła. Po rozmiarze opakowania i sugerowanym wieku graczy spodziewałam się, że będzie to skomplikowana gra o trudnych i zawiłych zasadach. Tu jednak bardzo szybko złapałam, o co chodzi i bawiłam się świetnie.

W grę grałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!