"Kundalini" - Cyndi DaleAutor: Cyndi Dale
Tytuł: Kundalini
Liczba stron: 298


Cyndi Dale to ekspert w dziedzinie uzdrawiania ciała za pomocą energii. W swojej książce, wydanej przez Studio Astropsychologii w 2013 roku, pt. „Kundalini” opisuje właśnie zjawisko energii.

Kundalini to energia życiowa, która ma możliwość poprawy zdrowia, samokontroli, polepszenia strefy seksualnej, a nawet zyskania pewności siebie. Dzięki niej możemy pozbyć się problemów, wzmocnić psychikę i lepiej zrozumieć własne potrzeby. Energia może przeniknąć każdą sferę naszego życia. Ma ona swój początek w Wedach, tantrze i wedancie. Gdy przepływa przez nas energia otwiera ona czakry, dając nam większe możliwości czerpania z niej. Możemy poczuć kundalini w różny sposób – poprzez mrowienie, swędzenie, skurcze mięśni… ważne, by zauważyć, że coś się zmienia w wykorzystać to.

Książka napisana jest dość prostym językiem. Posiada obrazki, które ułatwiają zrozumienie treści. Co bardzo pomocne – znajdują się w niej także różnego rodzaju tabelki i punkty, które zawierają najważniejsze informacje. To dobry zabieg, który odrywa czytającego od ciągłego tekstu i przenosi jego uwagę na inne formy zapisu.

Szata graficzna książki wymaga pochwalenia. Oprócz rysunków znajdziemy tu pięknie ozdobione numery rozdziałów, które umieszczono pionowo po prawej stronie tekstu. Każdy rozdział rozpoczyna również cytat, który został kursywą wydzielony od reszty tekstu.

Plus to zdecydowanie grafika i dodatkowe formy w treści. Warto też zwrócić uwagę ostatnie rozdziały – przypisy, bibliografię i o autorze. To bardzo dobre dopełnienie książki. Poza tym autorka czerpie swą wiedzę z tradycji m.in. indyjskiej, popiera wszystko znanymi od dawna przykładami (wiele uwagi poświęca czakrom, tłumacząc, czym są). 

Minus to zdecydowanie język – czasem odnosiłam wrażenie, że jest on zbyt wzniosły jak na treść tej pozycji. Sama lektura do najłatwiejszych nie należy. Trzeba być uważnym podczas jej czytania.

Ogólnie książka jest dobrze napisana. Traktuje o temacie, który dla mnie osobiście jest dość nowy, mimo że ezoteryką interesuję się od jakiegoś czasu. Co prawda wiele rzeczy z książki znałam wcześniej, jednak samego pojęcia kundalini nigdy nie spotkałam.

Komu polecam? Zainteresowanych ezoteryką. Jeśli chcecie coś zmienić w swoim życiu zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:9 komentarzy:

 1. Raczej nie dla mnie już te magiczne pozycje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba także książka nie dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety tym razem nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ezoteryką, jak na razie, się nie interesuję, ale muszę przyznać, że okładka bardzo ładna :)

  Trochę z innej beczki - niedawno zaczęłam próbować swoich sił w blogowaniu, więc jeśli znajdziesz czas i ochotę, zapraszam :)
  http://www.mysupernaturalbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam i książka mi się podobała. Język także mi się podobał. Rozwój duchowy to bądź co bądź temat wzniosły.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedys czytalam takie ksiazki, ale nic w moim zyciu nie zmienily.

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś w tym jest, tylko trzeba samozaparcia i codziennych ćwiczeń :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Znakomita pozycja! Dużo mi przejaśniła w głowie :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!