"Numerologia Chaldejska" - Heather Alicia LaganWydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 327

Heather Alicia Lagan od zawsze zajmuje się duchowością. Jej konikiem jest numerologia chaldejska. W 2013 roku wyszła w Polsce jej książka „Numerologia Chaldejska”, którą wydało Illuminatio.

Numerologia jest zjawiskiem polegającym na odczytywaniu przyszłości, losu, przeznaczenia z liczb. Chaldejczycy okryli, że człowiek ma energię, którą przesyła za pomocą wibracji. Uznali jednak, że nie tylko data urodzenia, którą najczęściej stosuje się w numerologii jest ważna. Liczą się też litery i liczby. Najważniejsze jednak, że alfabet ma brzmieć, a nie być ułożony zgodnie z tym, co dziś znamy. W numerologii wszystko ma znaczenie – to, czy masz drugie imię, jak nazywają cię przyjaciele, jak zwracają się do ciebie bliscy, jak zdrabnia się twoje imię… to wszystko należy podliczyć zgodnie z tabelką, a wyjdzie nam liczba, która poinformuje nas o osobowości, marzeniach, wartościach, które są w nas. Liczby można łączyć z kartami Tarota, a litery pokażą nam energię, którą dysponujemy.

Książka zyskała w moich oczach po przeczytaniu tytułu angielskiego. Nawiązuje on do znanej i lubianej przeze mnie serii wydawnictwa Illuminatio „Dla początkujących”. Ma podobną budowę. Jest tu i dział „O Autorce”, podziękowania, bibliografia, polecane lektury no i oczywiście słowniczek. 

Język poradnika jest prosty i zrozumiały. Dodatkowo jest tu masa tabelek, które etap po etapie pokazują nam jak liczyć i rozpisywać imiona. Poza tym do rozdziału, gdzie połączono liczby z kartami Tarota znalazły się ich miniatury i opisy, czym się charakteryzują. 

Najmocniejszym punktem książki są przykłady. Na końcu znajdziemy rozdział, gdzie przedstawiono kilka znanych postaci i rozpisano ich imiona i nazwiska. To fajne połączenie praktyki z teorią, możemy najpierw sami spróbować, a potem dowiedzieć się, jak jest naprawdę.

Redakcja i korekta jak zawsze przy tej serii sprawiły się dobrze. W odpowiednich miejscach zaznaczono przypisy, pojawiły się też przykłady z różnych języków. Wszystko wyróżniono w tekście odpowiednimi zabiegami. Dodatkowo pojawiały się cytaty, które pięknie dopełniały lekturę. Ogólnie – schludnie wykonana pozycja.

Jedyny zarzut, jaki mogę mieć to fakt, że mimo treści identycznej jak w poradnikach z serii „Dla początkujących” książka nie została wydana w tym cyklu. Szkoda, bo by fantastycznie pasowała. Porusza treści związane nie tylko z numerologią, ale też z historią, Tarotem i ma wiele przykładów. W budowie też przypomina inne książki z serii „Dla początkujących”.

Ogólnie książka jest warta uwagi. Jest napisana ciekawie, odwołuje się do wiedzy i doświadczenia autorki, która od wielu lat zajmuje się tą dziedziną. Poza tym została świetnie przygotowana przez polskiego wydawcę.

Komu polecam? Jeśli znacie numerologię tradycyjną, ta odmieni nieco wasze spojrzenie na tę dziedzinę. Ja przeczytałam z uwagą i zainteresowaniem. To bardzo dobra pozycja, która wzbogaci waszą wiedzę nie tylko w dziedzinie numerologii, ale też łączenia jej z innymi działami ezoteryki.Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio:7 komentarzy:

 1. Nijak nie mogę się przekonać do tego typu tematyki. Niedowiarek ze mnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię numerologię, a książka już czeka w kolejce do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie nie dla mnie, nie interesuję się numerologią i nie czytują poradników, nudzą mnie. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam tez niedowiarek w tej dziedzinie, ale małymi kroczkami sie przekonuję do tego typu literatury i nawet mogę stwierdzić, że coś w tym jest. Pozdrawiam :0

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematy ezoteryczne są mi bardzo bliskie, więc to książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie zerknęłabym z ciekawości, co też wyszłoby z mojego imienia :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!