"Magiczne praktyki i rytuały" - Brandy WilliamsWydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 276

Brandy Williams w młodości trenowała tai chi. Potem postanowiła odkryć, w co tak naprawdę wierzy – zgłębiała różne rodzaje magii, filozofii i religii. Jest też autorką książki „Magiczne praktyki i rytuały”, którą w 2013 roku wydało Illuminatio.

W książce autorka opisuje jak posługiwać się energią, by wykorzystać ją w życiu. Poprzez oczyszczenie aury, otwarcie czakr i władanie energią można m.in. nauczyć się telepatii, czy zrozumieć sny. Najważniejsze, by robić to z wiarą i przekonaniem, prowadzić dziennik i podchodzić do wszystkiego z rozwagą, a także nie zniechęcać się. Wszystko jest ważne – kolory, kształty, dźwięki… W książce jest też masa ćwiczeń, które pomogą nam opanować magiczne praktyki. Nie jest to jednak tylko ezoteryczne gadanie – jest tu masa nawiązań w postaci modlitw, sentencji, zadań i ćwiczeń fizycznych. To nie machanie różdżką, a nowoczesne praktyki wizualizacyjne, myśleniowe i ruchowe.

Książka napisana jest w fenomenalny sposób – już na początku dowiadujemy się, że nie będzie w niej przeprowadzony wykład, lecz wszystko, co autorka napisze, będzie poparte ćwiczeniem. Dlatego rozdziały są obszerne, a w każdym znajduje się kilka lub kilkanaście różnego rodzaju zadań do wykonania, by opanować techniki magiczne. Dodatkowym plusem jest słowiczek na końcu książki, skąd dowiedzieć się możemy o znaczeniu słów związanych z magią. Oprócz tego pojawia się bibliografia dla tych, którym mało.

Korekta i redakcja sprawiły się świetnie. Błędów nie widać, graficznie książka jest piękna. Co mnie osobiści zaciekawiło to fakt, że ma ona aż dwa spisy treści. Poza tym autorka pisze tu sama o sobie, w pierwszej osobie, przedstawia nam siebie. Do tej pory w serii dla początkujących autor dostawał osobny rozdział, w którym przedstawiano jego biografię. Tym razem to sama Brandy Williams mówi o swoim życiu.

Każdy rozdział posiada podsumowanie tego, co w nim znaleźliśmy. Autorka mówi w tych częściach w liczbie mnogiej, utrzymując kontakt z czytelnikiem. 

Sam tekst jest napisany w sposób prosty, przejrzysty i czytelny. Autorka wie, że jesteśmy nowicjuszami, dlatego obchodzi się z nami w sposób delikatny i taktowny. Nie bombarduje nas wiedzą, lecz pokazuje jedynie to, co najważniejsze.

Najmocniejszą częścią książki są jednak ćwiczenia. Ich różnorodność i ilość sprawia, że czytelnik sam może zdecydować, czego chce się podjąć, a czego nie. 

Miło było posiedzieć z książką, która jest tak dobrze napisana. Wiele rzeczy już wiedziałam, niektóre były dla mnie przypomnieniem, inne kompletną nowością. Zaproponowany przez autorkę ćwiczenia były interesujące – niekiedy wymagały odrobiny ruchu, innym razem skupienia na sobie, swoim wnętrzu lub otoczeniu.

Komu mogę polecić książkę? Na pewno tym, którzy interesują się ezoteryką. Również ci, którzy lubią nadprzyrodzone moce powinni ją przeczytać. To magia w nowej postaci – żadne tam wróżenie z kuli, czy latanie na miotle, lecz poznanie siebie i wiara we własne siły i możliwości. Polecam, lektura ciekawa i przyjemna.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio:

3 komentarze:

 1. hmm chyba tematycznie nie dla mnie to książką. pozdrawiam :)

  zapraszam do siebie, recenzjuję w formie youtubowej :) może przypadnie Ci do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już o tej książce i jestem nią zainteresowana. Lubię tematy ezoteryczne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie nie moja tematyka.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!