"Jak pokonać Alzheimera" - Dr Bruce FifeLiczba stron: 516

Dr Bruce Fife to autor ponad 20 książek na temat zdrowia. Jest popularnym badaczem leczniczych właściwości kokosa. W 2013 roku wydawnictwo Studio Astropsychologii wydało jego kolejną książkę – „Jak pokonać Alzheimera”.

Książka opisuje procesy, które zachodzą w ludzkim mózgu i ciele. Pokazuje, co ma wpływ na zdrowie mają czynniki takie jak środowisko fizyczne, stan uzębienia, leki, narkotyki, infekcje, czy toksyny. Autor pokazuje, że wiele chorób wynika z problemów, które bagatelizujemy. Niestety, ujawnia również informacje na temat tego, że choroby (tzw. choroby wieku starczego) mogą być pomylone z czymś zupełnie innym, ale mającym identyczne objawy w pierwszej fazie rozwoju, a mianowicie z cukrzycą. Jest jednak sposób, całkiem prosty – zmiana diety na bogatą w tłuszcze. Doktor pokazuje również jak można urozmaicić swoją dietę w produkty pochodzenia kokosowego, szczególnie w olej, który może zapobiec, a nawet cofnąć niektóre z chorób.

Książka jest niesamowicie ciekawa, naprawdę. Napisana takim językiem, by każdy mógł zrozumieć. Do tego na końcu znajdują się przepisy, które powinniśmy wykorzystywać, test sprawności umysłowej, licznik węglowodanów i spis leków, które powinniśmy odstawić. Sama książka naszpikowana jest przykładami z życia innych osób, które obrazują różne choroby i sposoby ich leczenia. Dodatkowo znajdziemy tu tabelki, które pokazują objawy chorób, ale też wyniki badań. 

Wielkim plusem książki jest przedmowa, którą napisał lekarz R. L. Blaylock. Wypowiada się on nie tylko pochlebnie na temat samej pozycji, ale też komplementuje dr Fife’a. Sam Fife jest niesamowitym pisarzem – sprawił, że książkę medyczną czytałam jak powieść. Bardzo dobrze pisze, podaje wiele przykładów i prowadzi narrację tak, by mimo trudnych nazw czytelnik nie odłożył lektury na półkę.

Treść jest prosta, ale ważna. Pokazuje nie tylko to, co możemy zrobić, ale też to na co powinniśmy uważać. Jeśli chcemy dbać o zdrowie, powinniśmy przeczytać tę pozycję. Przecież choroby tytułowe nie dotykają tylko starszych ludzi, coraz częściej trafiają się też młodzi, którzy narzekają na stan zdrowia. Jeśli nawet nie mamy wielu lat, to pozycja ta pomoże nam zadbać o swoją przyszłość, lub zasugeruje jak pomóc najbliższym, którzy cierpią.

Redakcja i korekta zrobiły tu świetną robotę, należą się brawa. Nie znalazłam błędów, książka jest wyczyszczona perfekcyjnie, mimo że było to na pewno bardzo trudne zadanie.

Komu polecam? Tym, którzy chcą dbać o zdrowie i dowiedzieć się, jak walczyć z chorobami. Czyta się naprawdę dobrze, możecie mi zaufać.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:
 

7 komentarzy:

 1. Temat wydaje się być ciekawy, sama teraz dostałam sporo tego typu poradników od tego wydawnictwa. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno skończyłam ją czytać, była ciekawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo trudna i ważna książka. Nie wiem, czy dałabym radę teraz z mierzyć się z takim bolesnym tematem, gdyż nie lubię czytać o chorobach, bo od razu się gorzej sama czuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. To chyba jedna z tych książek idealnych na prezent dla rodziców. Tak mi się wydaje. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To jedna z najczęstszych chorób ludzi w podeszłym wieku. Chętnie dowiedziałabym się o niej czegoś więcej. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję bardzo, mój setny obserwatorze:)
  Pozdrawiam serdecznie!!

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!