"Astrologia" - Joann HamparAutor: Joann Hampar
Tytuł: Astrologia
Tytuł oryginalny: Astrology for Beginners
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 248


Joann Hampar jest nowojorskim astrologiem. W 2013 roku wyszła w Polsce jej książka „Astrologia”, którą wydało Illuminatio.

Książka omawia zagadnienia dotyczące planet i znaków zodiaku. Nie jest to jednak opis, który każdy z nas zna z geografii. Tu przedstawiono konstelacje gwiazd w podziale na żywioły, jakości… Bardzo ważne jest zagadnienie domów – każdy z nich opisuje inną przestrzeń życia. Służą one jako tło opisu znaków. Również planety są tu ważne  - to one kierują niektórymi strefami życia i mają wpływ na znaki zodiaku. O samych znakach jest tu mało, autorka skupiła się raczej na ich relacjach w różnych konstelacjach.

Bardzo podobało mi się to, że książka posiada wiele grafik i rysunków, które mają zobrazować to, o czym pisze autorka. Są tu przykłady wykresów urodzeniowych różnych znanych osób. Jak zwykle w serii „Dla początkujących” mamy glosariusz, czyli słowniczek trudnych i nowych wyrazów, co liczę na ogromny plus dla tej książki i dla całego cyklu. Graficznie książka jest cudowna – ma wyróżnione podtytuły, jest wykonana estetycznie i bardzo dobrze rozplanowana.

Minusy też są – książkę czytało mi się trudno. Może to za sprawą tematu, który nie do końca mnie porwał… język jest jednak prosty, autorka stara się pokazać wszystko tak, by każdy zrozumiał. W końcu to książka dla kompletnie zielonych. 

Przyznam szczerze, że mimo wszystko trochę zbyt skomplikowana to pozycja dla mnie. Najbardziej zaciekawiły mnie oczywiście fragmenty związane z moim znakiem zodiaku, ale nie skupiałam się tylko na tym. Ogólnie pozycja pouczająca, ale wymagająca chwili uwagi.

Komu mogę ją polecić? Spodoba się tym, którzy znają się na geografii. To wiedza z zupełnie innej strony. Wszyscy, którzy interesują się ezoteryką będą na pewno zadowoleni. 

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio:

7 komentarzy:

 1. od czasu do czasu lubię taką literaturę ale wielką fanką nie jestem ;) zapraszam http://qltura.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nie dla mnie. Coś tam o astrologii w domu mam, ale jeszcze przez to nie przebrnęłam, więc tę pozycję sobie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem to fantastyczna książka. Właśnie pożyczyłam od kolegi, który ma fioła na punkcie znaków, nieba, horoskopów. Mega!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś czytałam podobne opracowanie i stwierdziłam, że nawet w tym szaleństwie jest metoda:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam chyba zbyt mało wiary na tę lekturę

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesuje się ezoteryką, więc to coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja raczej tego typu powieści omijam, nie sięgam ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!