Stegozaur

Tytuł: Stegozaur
Seria: Akademia Mądrego Dziecka
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 10

Dzieciaki uwielbiają dinozaury. Bardzo dużo książek dla młodych czytelników porusza temat tych prehistorycznych gadów. Jedna z serii, która opowiada o życiu dinozaurów, należy do cyklu wydawniczego Akademia Mądrego Dziecka.

Tym razem bohaterem książki jest stegozaur. Możemy dowiedzieć się nieco na temat jego życia. Te ciekawostki i fakty podane są prostym językiem, a zdania są krótkie. Mają tylko zaznaczyć jakąś rzecz, nie zarzucić dziecko informacjami. Tym bardziej że pozycja skierowana jest do maluchów. Jej celem jest zainteresować, a nie dać ogrom wiedzy, który może przytłoczyć.

Książka skierowana jest do maluchów od trzeciego roku życia. Karty są kartonowe i niewielkie, pozycja wydana jest w kwadratowej formie. Brzegi są zaokrąglone, więc nie ma obaw, że dziecko dźgnie się w czasie zabawy.

Najciekawsza jest forma książki, czyli ruchome elementy. Już na okładce znajdziemy przykład – w odpowiednim miejscu zaznaczono kółkiem obiekt ruchomy. Ma dziurkę i znaczki, które informują o kierunku suwania. W środku znajdziemy jeszcze więcej zabawy. Pojawiają się wysuwane elementy, które sprawiają, że karty się powiększają. Są też strony, na których trzeba coś przekręcić. Dzięki temu pojawia się nowy rysunek.

Elementy ruchome to nie tylko świetna zabawa. To też nauka ciągu przyczynowo-skutkowego – pociągniesz coś i wtedy stanie się coś nowego. Wspomaga też zdolności manualne – są tu na przykład elementy, które wymagają włożenia palca do środka, by coś się wydarzyło. To duży plus tej pozycji.

Nie zabrakło też zabawy znanej z poprzednich tytułów z serii, czyli poszukiwania na stronach małego różowego dinozaura. Dla dzieci to świetna nauka na temat tego, czym jest powtarzalność oraz ćwiczenie na spostrzegawczość.

Akademia Mądrego Dziecka. Poznajemy Dinozaury to seria książek z ruchomymi elementami, która sprawdzi się u maluchów lubiących dinozaury, jak tez u tych dzieci, które lubią odkrywać w książkach coś nowego. Zabawa tą pozycją długo się nie znudzi.


Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

Więcej informacji o książkach wydawnictwa znajdziecie tu.

1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!