Na wsi, Rebecca Weerasekera

Autor: Rebecca Weerasekera
Tytuł: Na wsi
Seria: Akademia Mądrego Dziecka
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 8

Dzieci uwielbiają książki, w których mogą czegoś dotknąć, coś przesunąć lub otworzyć. Dla maluchów idealnie nada się książka z serii Układam puzzle.

Tytuł Na wsi autorstwa Rebecki Weerasekery to jeden z tytułów z serii Akademia Mądrego Dziecka. Książka przeznaczona jest dla maluchów od 3 roku życia. Ma grube kartonowe strony, które łatwo się przekręca malutkim paluszkom. Do tego warto zaznaczyć, że brzegi są zaokrąglone, więc nie ma obawy, że dziecko się dźgnie podczas zabawy.

Opowieść składa się z pojedynczych, krótkich zdań. Całość mówi o tym, jak wygląda życie na wsi. Dziecko może poznać kilka zwierzątek, które mieszkają w gospodarstwach. Tekstu nie jest dużo, by nie znudzić malucha podczas przeglądania i wspólnej lektury.

Mocną stroną pozycji są ilustracje. Są kolorowe i bogate w szczegóły. Kształty są proste, mają skupiać uwagę dziecka. Nie są też udziwnione. To pogodne, ładne rysunki dla maluchów.

W tej pozycji znajdziemy też puzzlowe układanki. Na prawej karcie książki mamy cztery zwierzaki, które można ułożyć. Puzzle są dwa na każde zwierzę, duże i bez ostrych krawędzi. W karcie znajdziemy specjalne wycięcie, które pomaga w wyjęciu puzzli. Przyznam, że są dość mocno osadzone w stronie, miałam problem, by je wyjąć. Pewnie trzeba będzie pomóc maluchowi podczas zabawy. Jednak ma to też swoją dobrą stronę – nie wypadną, gdy będziemy oglądać karty, a nie bawić się puzzlami.

Puzzle w książce to coś, co bardzo lubię, choć spotykam się z tym dość rzadko. Niemniej jestem zdania, że wszystkie pozycje z ruchomymi elementami są dobre dla maluchów. Uczą zasad logicznego myślenia, ćwiczą małą motorykę, pozwalają na zabawę i spędzenie miło czasu z książką.

Oprócz puzzli ciekawym dodatkiem jest poszukiwanie na stronach myszki, która ukryła się w różnych miejscach. To dodatkowa atrakcja dla dzieci, która ćwiczy wzrok i spostrzegawczość.

Polecam książkę tym rodzicom, którzy chcą pokazać dziecku oryginalne i niebanalne pozycje. To świetny pomysł na wspólną zabawę.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

Więcej informacji o książkach wydawnictwa znajdziecie tu.

 

1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!