"Joga, ajurweda, techniki oddechowe" Doron Hanochhttps://talizman.pl/247601-joga-ajurweda-techniki-oddechowe-010011198.html
Autor: Doron Hanoch
Pełny tytuł: Joga, ajurweda, techniki oddechowe. Najskuteczniejsze metody na złagodzenie stresu, przywrócenie równowagi oraz zdrowe życie
Tytuł oryginalny: The Yoga Lifestyle: Using the Flexitarian Method to Ease Stress, Find Balance & Create a Healthy Life
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 384

Codzienne życie bywa stresujące – praca, strach o przyszłość, niepewność jutra, problemy ze zdrowiem to tylko niektóre z rzeczy, z którymi przychodzi nam się zmagać na co dzień. By uspokoić swoje życie, wprowadzić do niego harmonię, warto sięgnąć po mądrość i praktykę Wschodu, połączyć dietę z ćwiczeniami oddechowymi i jogą, trenować umysł, co w rezultacie sprawi, że lepiej przystosujemy się do tempa życia i jego wymogów.

Joga, ajurweda, techniki oddechowe Dorona Hanocha to książka, która ma na celu pomóc zrównoważyć życie czytelników. To zbiór cennych porad i wskazówek, które mają odsunąć stres i zmienić funkcjonowanie poprzez proste, ale wymagające skupienia i cierpliwości metody. Już we Wstępie autor zaznacza, że jego celem jest nie tylko nauczenie czytelników jogi, lecz także zmuszenie do wzięcia życia we własne ręce. Pozycja ta trafi do osób, które pragną wprowadzić do swojego życia równowagę, stać się szczęśliwi i zdrowi, jeść świadomie, popracować nad oddechem i umysłem, skupić się i uspokoić, a także wzmocnić i wyrzeźbić ciało.

Nie jest to zatem tylko poradnik dla tych, którzy chcą uprawiać jogę, ale w ogóle zmienić coś w swoim życiu. Autor poleca podejście do tego zagadnienia kompleksowo – nie tylko poprzez ćwiczenia cielesne, lecz także umysłowe, świadome oddychanie i dietę. Zaznacza on jednak, że warto przeczytać całą pozycję nim zaczniemy działać, bo tylko wszystkie zagadnienia razem są w stanie zagwarantować m.in. szczęście, równowagę i lepsze samopoczucie.

Poradnik jest bogaty w informacje, podpowiedzi i napisano go w dość ciekawym stylu. Jest niczym coach stojący nad głową i motywujący do działań i zmian. Jest to kopalnia wiedzy, z której można czerpać garściami. Oprócz suchych faktów są też listy, które mają pomóc w szybkim przyswojeniu wiedzy. Pojawiają się też rysunki pozycji z jogi, co na pewno ułatwi osobom ćwiczącym poprawne ich wykonanie.

Plusem pozycji jest to, że autor podchodzi do swojego zagadnienia kompleksowo, nie skupia się tylko na przedstawieniu jogi, jej historii, zalet i pozycji. Pokazuje też inne rzeczy, które powinno się wprowadzić do codziennej egzystencji, by poczuć się lepiej. Nie jest to jednak poradnik, który sprawi, że wszystko nagle stanie się łatwiejsze, że nasze życie odmieni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Mimo wszystko warto go przeczytać i skorzystać z rad, ponieważ mogą one zmienić nasze przyzwyczajenia, wyciszyć nas i inaczej spojrzeć na pewne rzeczy.

Jeśli szukacie jakiegoś bodźca do zmian, może właśnie Joga, ajurweda, techniki oddechowe Dorona Hanocha będą tym czymś. Sięgnijcie, jeśli interesuje was joga i chcecie wprowadzić do swojego życia coś nowego. Może to was zainspiruje. 


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!