CzaroMarownik 2015Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 208

http://www.illuminatio.pl/ksiazki/czaromarownik-2015/

Kalendarz to dla wielu osób niezbędne wyposażenie torby czy plecaka. W nim zapisujemy najważniejsze rzeczy – spotkania, telefony, ważne dni czy urodziny naszych bliskich. Dlatego niezbędne jest, by mieć przy sobie kalendarz, który będzie nam służył przez cały rok, będzie atrakcyjny i poręczny.

CzaroMarownik 2015 to kalendarz, który zaczyna się 22 grudnia 2014 roku, czyli od pierwszego dnia zodiakalnego koziorożca. Pierwsze kilka stron zajmuje krótki opis tego co czeka każdy znak zodiaku w nadchodzącym roku. Tygodniowy układ na dwóch stronach pozwala zobaczyć, co mamy zaplanowane na najbliższe dni. W każdym okienku pojawiają się symbole, których znaczenie wyjaśniono na początku książki. Oprócz faz księżyca mamy też wypisane imiona, które w danym dniu świętują oraz ważniejsze święta. Część strony zajmują też teksty związane z magią – przepisy, opisy znaków, ziół, czy rytuałów. Zakończone lub rozpoczęte miesiące układane są dość szczególnie – gdy jakiś miesiąc zaczyna się np. w sobotę, dzień ten jest drukowany normalnie, ale poprzednie dni także są na stronie tylko znacznie jaśniejsze, dlatego można przy nich coś zapisać, ale można też je zignorować.

W środku kalendarza zdarzają się też treści niezwiązane z rozkładem tygodnia. Są to dwustronicowe opisy, które pomogą w codziennych działaniach – informacje na temat amuletów czy o sposobach na oczyszczanie organizmu.

Po kalendarzu znajdziemy magiczny niezbędnik, w którym opisano m.in. kolory w magii świec, znaki zodiaku i ich atrybuty czy runy i ich znaczenie. Jest też miejsce na notatki.

Kalendarz jest bardzo dobrze wykonany. Twarda okładka pozwala nosić go ze sobą w torbie, nie niszcząc go. Przy okazji w środku znajdziemy czerwoną zakładkę, która umożliwia zaznaczenie miejsca, w którym obecnie się znajdujemy. Czcionka nie jest za mała, dobrze się ją odczytuje. Znaków też nie jest zbyt wiele – niektóre kalendarze są przesycone symbolami, dlatego mają bardzo mało miejsca na pisanie swoich notatek.

CzaroMarownik jest bardzo poręczny. To ciekawy kalendarz, który przyda się tym, którzy chcą wprowadzić i stosować w swoim życiu odrobinę magii. Dodatkowo ma wiele miejsca na notatki, co jest dla mnie bardzo ważne. Nie zajmuje wiele miejsca w torbie i jest ładny. 

Polecam tym, którzy szukają swojego własnego kalendarza. Ten jest bardzo przydatny i niedrogi. Warto zainwestować i cieszyć się nim przez cały rok.


Kalendarz otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio:


9 komentarzy:

 1. Cudnie wygląda taki kalendarz, a w dodatku nawiązanie do magii ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny kalendarz, podoba mi się taki pomysł ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna okładka, ciekawe jak wygląda w środku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam zeszłoroczną wersję i nie bardzo przypadła mi do gustu, ale wiadomo, że nie wszystkim musi się podobać :)
  Wszystkiego dobrego w nowym roku!

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam Czarownik 2013 i był świetny.

  OdpowiedzUsuń
 6. No proszę, jak ładnie kalendarz się prezentuje. :) Wszystkiego dobrego w nowym roku. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej, widziałam go w księgarni, ale nawet nie sięgnęłam po niego. Chyba powinnam to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznaję, że to ciekawa propozycja kalendarza, z chęcią bym taki nabyła.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!