Powtórka z Disneya – "Ralph Demolka"Nie każdy czarny bohater chce być zły przez całe życie...
Ralph jest bohaterem gry Felix Zaradzisz. Nie zbiera jednak laurów – jego zadanie to demolka, którą Felix naprawia. Inne postacie gry nie lubią Ralpha. Mężczyzna musi spać na kupie cegieł, która pochodzi ze zdemolowanego budynku. Ma dość bycia antybohaterem. Chce zaprzyjaźnić się z innymi mieszkańcami gry, ale nie jest to łatwe. Są do niego uprzedzeni, a jego niezgrabne ruchy i duża sylwetka sprawiają, że niechcący niszczy przyjęcie na cześć Felixa. Ralph chce pokazać innym, że też może być bohaterem. Rusza w drogę do innych gier, by zdobyć medal i zostać bohaterem. Jednak znowu nie wszystko idzie po jego myśli, a gracze z salonu gier zauważają, że coś jest nie tak. Czy gra zostanie wyłączona? Czy Ralph zdobędzie medal?

Ralph Demolka to animacja Disneya z 2012 roku. Wytwórnia przenosi nas do salonu gier, w którym królują automaty z różnymi historiami. Jedną z nich jest gra Felix Zaradzisz, w której mieszka Ralph.

Ralph jest bohaterem, który ma dość swojego losu. Nikt go nie lubi, a los czarnej owcy w stadzie męczy go. Dlatego chodzi na spotkania grupy wsparcia a w końcu postanawia, że weźmie sprawy w swoje ręce i pokaże wszystkim, że może być bohaterem. I w ten oto sposób Ralph trafia do cukierkowej krainy wyścigów i poznaje słodką, ale wadliwą Wandelopę von Cuks. Ta para przeżyje masę przygód, które zbliżą ich do siebie.
Polski dubbing nie sprawia zawodu. Olaf Lubaszenko jako Ralph jest naprawdę przekonujący. Równie dobrze sprawdza się Jolanta Fraszyńska jako Wandelopa. W odpowiednich momentach potrafi sprawić, że serce widza się rozpuszcza. Innym głosem, który zapada w pamięć, jest głos Krzysztofa Dracza jako Króla Kandyza. To nie koniec sławnych nazwisk, które użyczyły swojego wokalu w bajce. Znajdziemy tu jeszcze chociażby Edytę Olszówkę czy Grzegorza Markowskiego. 

Ralph Demolka to kolejna bajka, w której bohaterowie nie śpiewają. Dźwięk jest jednak bardzo ważny. Różnego rodzaju melodyjki i odgłosy, które przypominają do złudzenia dawne gry, są doskonałym dopełnieniem obrazu. Warto zauważyć, że nie wszystkie postaci mają świetną grafikę. To dodatkowy plus tej bajki.
Ralph Demolka to bajka, z którą dość długo nie mogłam się zapoznać. Nie wiem czemu. Pomysł umieszczenia akcji w salonie gier jest strzałem w dziesiątkę, szczególnie dla takiej osoby jak ja. Dzieciństwo, które spędziłam, grając w Mario na Pegasusie, przypomniało mi się już w pierwszej minucie tego filmu. Widać, że także autorzy bajki mają pozytywne wspomnienia związane z grami telewizyjnymi, bo umieścili w swojej animacji wiele kultowych postaci. 

Źródło
Sama historia też jest ciekawa. Disney coraz częściej sięga po antybohaterów i pokazuje ich w swoich filmach. Schemat często jest taki sam – antybohater zmienia się w bohatera i nagle wszyscy go lubią. Tu jednak jest nieco inaczej – Ralph pracuje jako antybohater, ale wcale się nim nie czuje. Ma problem z tym, że jest nieakceptowany. Jedynym jego problemem jest wzrost i gabaryty, które powodują demolkę niezależną od chęci Ralpha.

Polecam bajkę zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Z sentymentem spojrzycie na gry, które pojawiają się na ekranie. To taki skok w czasie do dzieciństwa i młodości. Dodatkowo to piękna bajka o przyjaźni i oddaniu, z pięknymi słodkimi krajobrazami.
Źródło

8 komentarzy:

 1. Jakoś mnie ominęła... :(
  Trzeba nadrobić!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo, bardzo lubię tę pozycję! Super się przy niej bawiłam, Ralf skradł mi serce!

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tę bajkę, coś mniej więcej w stylu jak Toy Story, że zabawki w jakiś sposób trzeba szanować, tutaj oczywiście chodzi o automaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś ciężko mi się przyzwyczaić do tych bajek. Jak dla mnie idealna Disney'owska bajka to stary dobry ,,Kubuś i hefalumpy'' albo te o królewnach :p

  www.papierowenatchnienia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta bajka jest po prostu świetna! Jedna z najlepszych jakie kiedykolwiek widziałam.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy na nią nie wpadłam, ale jak skończę oglądać Charmed, zaczęłam dzisiaj 6 sezon, to może się i na to skuszę :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie oglądałam tej bajki, muszę zacząć :D
  http://nikolaobecna.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!