"Zwierzęta" Valentina HarperTytuł: Zwierzęta
Tytuł oryginalny: Creative Coloring Animals
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 72


Wydawnictwo Amber wyrasta na lidera wśród wydawców kolorowanek. W serii Antystresowe kreatywne kolorowanie dla dorosłych pokazało się już kilka pozycji. Jedną z nowszych są Zwierzęta autorstwa Valentiny Harper.

Wśród plansz znajdziemy przeróżne stworzenia. Jest pies, struś i świnia, lecz także ptaki i ryby. Specyficzne wzory, które kojarzą się tylko z wydawnictwem Amber, można rozpoznać od razu. Kontury wypełnione są krokami, szlaczkami i liśćmi, które tworzą spójną całość. Dość grube linie mogą odstraszać na pierwszy rzut oka, ale po skończonym kolorowaniu są idealnie wtopione w całość.

Na początku książki jest kilka stron, które już pokolorowano. Autorka prezentuje plansze z przykładowym użyciem kolorów. jest też kilka wskazówek odnośnie do tego, jak łączyć kolory i jak wyglądają wzory malowane kredkami czy mazakami. Pierwszy raz spotykam się z takim wprowadzeniem. Pomoże ono takim osobom jak ja, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kolorowankami.

Karty do kolorowania są jednostronnie zapełnione rysunkiem. Z drugiej strony mamy podpis, co znajduje się na ilustracji i cytat z podanym autorem. Każda karta jest zaopatrzona w możliwość wyrwania. Specjalnie przygotowane nacięcia pozwalają z łatwością pozbawić książki strony. Do tego kilka linijek zostawionych na nasze notatki i idealny prezent gotowy.
 
Kartki są dość grube, choć nie aż tak, jak można by się spodziewać. Używam kredek, więc nie wiem, jak papier przyjmowałby mazaki czy cienkopisy. Być może kolory przebijałby na drugą stronę.

Ogólnie uważam, że wzory w tej książce są piękne. Bardzo podoba mi się pomysł stworzenia kolorowanki tematycznej. Mamy tu tylko zwierzęta, inne książki z serii oferują kwiaty czy ptaki. Możemy wybrać tę kolorowankę, która najbardziej nam się spodoba.

Polecam tym, którzy szukają kolorowanki dla siebie. To świetna zabawa, a piękne zwierzaki można pomalować na wiele sposobów. Drobne części ilustracji sprawiają, że mamy zabawy na wiele godzin. Ja sama nie mogłam się doczekać aż zacznę kolorować tę książkę, a potem miałam problem z wyborem wzoru. To zabawa dla dużych i małych.

12 komentarzy:

 1. Ja niestety nie mam cierpliwości do takich kolorowanek ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam kolorowanki dla dorosłych. Przyznaję się, że wpadłam w ten cały szał kolorowania ;)
  Bardzo dobrze dobierasz kolory :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Urzekają mnie te kolorowanki, naprawdę;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Boże, jakie to jest piękne! Chcę już!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne i urzekające, ale kiedy znaleźć czas jeszcze na kolorowanki :D
  Pozdrawiam książko miłości moja

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mi się podobają te kolorowanki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Coraz bardziej ciągnie mnie do tych kolorowanek i chyba przy jakiejś promocji się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam kolorować, sama posiadam dwie kolorowanki "Piękne ogrody" i "Inwazję Bazgrołów". Te pierwsze średnio mi się podobają, ale próbuję wykończyć je jako pierwsze. ;) Inwazji jeszcze nie kolorowałam, ale jeden wzór oddałam siostrze - jest mega zadowolona. Z jakości papieru, wzoru itd.
  "Zwierzęta" mnie nie interesują, wzory nie do końca są moje, ale "Królestwo zwierząt" już jak najbardziej. :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!