"Harry Potter" zapowiedźHarry Potter powraca!
Nowa, ilustrowana edycja serii o młodym czarodzieju ukaże się 6 października. Premiera w Polsce i dwudziestu innych krajach odbędzie się tego samego dnia. Dla polskich czytelników jest to dodatkowo szczególny rok – dokładnie 15 lat temu Harry trafił do naszych księgarń i serc!
Ilustracje do nowego wydania są autorstwa Jima Kaya, który mówi:
– Jestem ogromnie podekscytowany faktem, że mogę zaplanować wygląd bohaterów, odzieży, architektury i krajobrazów z książek serii Harry Potter. W powieściach jest zawarte wszystko, chciałbym zatem wnieść to, co potrafię, by w pełni i jak najlepiej ukazać głębię historii stworzonej przez Rowling.
W Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym pojawi się ponad 100 ilustracji. Część z nich można już zobaczyć na stronie polskiego wydawcy – tradycyjnie już jest to Media Rodzina.
Polskie wydanie zostało ponownie przejrzane przez genialnego tłumacza serii, Andrzeja Polkowskiego. Czas powrócić do dzieciństwa i rozpocząć na nowo swoją przygodę z Harrym, Ronem i Hermioną! Koniecznie uzupełnijcie domowe biblioteczki nowym, ilustrowanym wydaniem.


A na stronie wydawnictwa ruszyła już przedsprzedaż. Zachęcam do zamawiania!

23 komentarze:

 1. Ooo proszę! Super wiadomość :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od jakiegoś czasu wiedziałem o tym wznowieniu, czy też właściwie nowym wydaniu. Jednakże cena 59zł za pierwszy tom nasuwa niestety przykre skojarzenia: czy kolejne tomy nie będą jeszcze droższe oraz czy to nie chwyt by wydawnictwo sobie zarobiło znów...
  Nie widziałem tego wydania na żywo, jednakże uważam ceną za lekko wygórowaną. Ok, są kolorowe ilustracje, twarda oprawa. Ale myślę, że cena spokojnie mogłaby być niższa. Być może dla fanów, czy dla nowych czytelników prawdziwa gratka. Dla mnie osobiście jedynie ciekawy news do śledzenia czy moje myśli się sprawdzą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię mieć podwójnych wydań na półce, ale na tę książki chyba bym się skusiła.

  OdpowiedzUsuń
 4. A może to będzie dobra okazja do narobienia zaległości? Bo Harrego nie znam jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam słabość do tego pierwszego wydania, ale to też ładne :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie wygląda to wydanie! Jestem ciekawa tych wszystkich ilustracji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Widziałam już wcześniej zapowiedzi i czekam z niecierpliwością, aż będę mogła ją poprzeglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Walczę ze sobą, ale jestem bliska temu, żeby się skusić - tylko cena... trzeba będzie przeboleć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak jak wszyscy powyżej napisze, że cena jest... nieco wysoka. I ta seledynowa czcionka, serio? Każdy inny kolor, tylko nie taki. Już chyba nawet róż mniej szpeciłby okładkę. Niemniej, coś takiego w prezencie... to dobry pomysł, ja bym się ucieszyła :)

  Pozdrawiam, Książniczka Po drugiej stronie książki

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie przejrzę tę książkę, gdy zobaczę ją na półce w księgarni, ale na pewno nie zdecyduję się na jej zakup. Ale Harrego uwielbiam i przez te wszystkie newsy, które ostatnimi czasy się pojawiają nabieram coraz większej ochoty, by ponownie zagłębić się w ten magiczny świat ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Cieszę się bardzo, bo i tak potrzebuję nowego Harrego, stare egzemplarze są w strasznym stanie. Szanuję bardzo książki, ale tyle razy były czytane :D Tak więc do nowego domku musi trafić również nowy Potter. Jestem szalenie ciekawa ilustracji:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Harrego - czyli i dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak na fana Harryego Pottera śledz ę i nie mogę się doczekać ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Hehe, a ja niedawno narzekałam, że u nas tylko jedno wydanie potterowe xD. (nie licząc tego "dla dorosłych", ale nie oszukujmy się, nie jest ono zbyt piękne) Tylko ta cena zabójcza oO. A ilustracje można sobie podejrzeć jeszcze na Pottermore ;).
  Kurczę, same zmiany ostatnio :P!
  City of Dreaming Books

  OdpowiedzUsuń
 15. Dla fanów Harrego Pottera takie wydanie to prawdziwa gratka! :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Naprawdę nie mogę się jej doczekać ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Sama nie wiem... :) Mam jedną książkę z inną okładką raczej schylam się ku kupieni wszystkich z tj samej serii więc raczej sobie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Cały czas sie zastanawiam, ale coraz bardziej mnie kusi to wydanie haha.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!