"Poznaj prawdę i bądź wolny" - Wanda PrątnickaWydawnictwo: Centrum
Liczba stron: 490

http://wydawnictwocentrum.pl/wanda-pratnicka-poznaj-prawde-i-badz-wolny.html

Wanda Prątnicka jest magistrem psychologii i parapsychologiem. Zajmuje się też jasnowidzeniem i egzorcyzmami. Na swoim koncie ma kilka książek o rozwoju duchowym i osobistym. Jedną z pozycji jest „Poznaj prawdę i bądź wolny”. Wydaniem zajęło się wydawnictwo Centrum. Książka pojawiła się na rynku w 2012 roku.

Każdy z nas zetknął się ze śmiercią. Najczęściej widzimy ją w mediach, które jednak wypaczają jej obraz. Każdy z nas umrze i lęk przed tym wydarzeniem paraliżuje nas i jest powodem nieszczęść tego świata. Często nie jesteśmy świadomi tego strachu, który w wielu momentach paraliżuje nas i sprawia, że nie potrafimy się zdecydować. Boimy się, bo nie wiemy co czeka na nas w chwili śmierci. Tak naprawdę jednak śmierć jest tylko etapem, który każdy musi przejść. Nie umieramy jednak nigdy – obumiera tylko nasze ciało fizyczne, nasza dusza jest wieczna, żyje wiecznie i cały czas wciela się w różne postacie. Raz jesteśmy bogaci, raz biedni, raz mamy nadwagę a raz jesteśmy szczupli, niekiedy nawet zmieniamy płeć, wyznanie i kolor skóry. Jednak nie pamiętamy swoich poprzednich wcieleń, przybywamy na ziemię, by uczyć się nowych rzeczy. Gdy już ich się nauczymy, odchodzimy – czasem w kwiecie wieku, czasem w okresie starości, czasem jako dziecko. Nie możemy zakładać, że śmierć spotka nas w wieku dojrzałym, z powodu choroby, gdy już wszystko przeżyliśmy. Traktuje ona równo wszystkich ludzi. Porzucamy tedy ciało, lecz dusza żyje nadal i wraca do Boga. Duszy jednak nie można zobaczyć fizycznymi zmysłami. Niektórzy są w stanie zobaczyć duszę w postaci ducha, gdy ta odchodzi lecz nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie oznacza to jednak, że duszy nie ma. Wszystkie religie o niej mówią. Jednak nawet religijne pocieszenie nie sprawia, że przestajemy bać się śmierci. jest ona tematem tabu. W tej książce jest ona jednak głównym tematem, którego autorka się nie boi, a wręcz przeciwnie – mówi o nim otwarcie, chcąc pokazać, że to tylko etap, który już kiedyś przeszliśmy i który jest całkiem naturalny i pochodzi od Boga.

Prosty język książki czyni ją lekturą przyjemną i łatwą do przyswojenia. Mimo trudnego tematu, pozycja ta napisana jest dość lekko, w lekkim tonie i z odrobiną pocieszenia w tle. Autorka postarała się, by dorzucić kilka faktów z jej pracy i życia, które pokażą, że jest całkowicie pewna tematu, o którym pisze. Tym zabiegiem sprawia, że czytelnik zaczyna jej wierzyć i przekonywać się do jej toku myślenia.

Temat książki nie jest łatwy. Jak sama autorka twierdzi, śmierć jest czymś, o czym nie chcemy mówić. To swoiste tabu. Jednak tu starano się je przełamać. Już na wstępie dowiadujemy się, że to tylko stan ciała, nie duszy, znajdujemy informację, że żyjemy wiecznie.

Minusem książki jest fakt, że czasem miałam wrażenie, że pewne kwestie powtarzają się w różnych częściach tekstu. Być może jednak przy takiej objętości książki jest to zasadna sprawa.

Rozdziały są dość krótkie, chociaż jest ich całkiem sporo. Ich objętość sprawia, że czytelnik się nie męczy. Tematy wynikają z siebie w dużej większości i są wyczerpujące.

Książkę czyta się dość szybko. Sposób, w jaki pisze autorka, sprawia, że naprawdę da się jej uwierzyć. Poza tym czytając, zadawałam sobie pytania, na które chwilę później uzyskiwałam odpowiedzi.

Komu polecam? To książka dla każdego czytelnika, gdyż porusza ona uniwersalny temat. Dotyczy ona wszystkich, nie tylko starych i schorowanych. Odnajdziemy tu pocieszenie i wyjaśnienie, czym jest śmierć i jak do niej podejść. To lektura wyczerpująca i interesująca.

 Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Centrum:
wydawnictwocentrum.pl

2 komentarze:

  1. To jest coś dla mnie :-)
    Wspaniała recenzja :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Możliwe, że przeczytam. W końcu śmierć dotyczy każdego z nas.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!