"Medytacja" - Dr Stephanie ClementTytuł: Medytacja
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 255

http://www.illuminatio.pl/kategoria-produktu/serie/dla-poczatkujacych-serie/

Dr Stephanie Clement jest zawodową astrolożką i członkinią zarządu Amerykańskiej Federacji Astrologów. Jest też hipnoterapeutką. W 2013 roku ukazała się w Polsce jej książka „Medytacja”. Należy ona do serii „Dla początkujących”. Wydało ją wydawnictwo Illuminatio.

Medytacja ma na celu zrelaksować umysł i skupienie się na konkretnym temacie. Należy rozluźnić ciało i umysł, skupić całą uwagę na wybranym celu. Medytacja może być stosowana jako rozluźnienie się podczas stresu. Medytować możemy wszędzie i zawsze. Są jednak sytuacje, które wymagają skupienia i nie należy medytować w ich czasie np. podczas jazdy samochodem. Trzeba usiąść wygodnie, rozluźnić się. Wybrać miejsce, które pomaga w wyciszeniu. Mimo że możemy medytować równolegle do wykonywania innych czynności, najlepiej poświęcić temu osobny czas, który pozwoli nam skupić się tylko na tej jednej aktywności. Należy mieć na siebie luźnie, wygodne ubranie, można zdjąć buty. Wiele osób wybiera pozycję kwiatu lotosu, lecz nie jest to koniecznie, możliwe są różne pozycje do medytacji. Są jednak przeszkody, które utrudniają medytację. Dzięki medytacji możemy osiągnąć odmienne stany świadomości, ułatwia skoncentrowanie, pozwala sprecyzować swoje myśli i aspiracje.

Książka opisuje różne techniki, które ułatwią nam medytowanie. Ćwiczenia te opisane są w różnych miejscach książki, odpowiednio dopasowano je do reszty rozdziału. W dodatkowym spisie treści możemy odszukać je wszystkie i ćwiczyć między czytaniem poradnika.

Jak zawsze w pozycji z serii „Dla początkujących” wydawnictwa Illuminatio dostajemy rysunki, tabelki i schematy, który ułatwiają czytanie. Estetycznie i schematycznie wykonane, podpisane i wytłumaczone – idealne dopełnienie tekstu.

Język jest jak zwykle prosty i dostosowany do czytelnika, do którego kierowana jest ta pozycja. Dodatkowo autorka nie ukrywa swojej obecności – opowiada o doświadczeniach własnych i innych osób, stara się przekonać czytelnika do medytacji. 

Sama medytacja została tu potraktowana kompleksowo. Nie jest to tylko odpowiedni sposób siedzenia, oddychania i skupienia. Opisano tu techniki, które pomagają w jej praktykowaniu, ale też cele jakie dzięki niej można osiągnąć.

Dużym plusem są przypisy, które znajdziemy w książce. Na końcu znajdziemy słowniczek z trudniejszymi pozycjami z lektury. Obecna jest także bibliografia. To drobiazgi, które znajdziemy w lekturach z serii „Dla początkujących”.

Moim zdaniem książka jest interesująca. Daje ona ogląd tego, co zwiemy medytacją. Wielkim plusem jest masa ćwiczeń, które zaprezentowano w poradniku. Poza tym to pozycja wydana w schludny sposób, tak jak cała seria.

Komu polecam? Jeśli chcecie dowiedzieć się, czym jest medytacja, co robić, by ją usprawnić, co może nam dać to lektura dla was. Ja znalazłam tu kilka cennych rad, które na pewno wykorzystam. Poza tym wiele informacji było dla mnie zaskoczeniem, nie sądziłam, że tak wiele możemy zyskać medytując.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio:


5 komentarzy:

 1. Medytacje mnie jakoś nie interesują.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki z serii dla początkujących - poczatkująca nie jestem, ale są naprawdę świetnie napisane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie dla mnie :))
  Czekam na kolejne propozycje :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka raczej nie dla mnie , ale wrócę niebawem ,by przeczytać inne recenzje na tym blogu .. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka bardzo zachęcająca. :) Niemniej nigdy nie rozumiałam idei medytacji i nie interesuje mnie zawartość. ;)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!