20 ulubionych niedisneyowskich animacji cz. 3

Kolejna porcja animacji, które nie wyszły ze studia Disneya, a naprawdę świetnie się je ogląda!

11. "Jak wytresować smoka"
Źródło
Wikingowie nienawidzą smoków. Nie wiedzą jednak o nich wszystkiego, żyją ze stereotypowymi opiniami na ich temat. Czkawka, który w ogóle nie przypomina wikinga, nie chce zabijać smoków. Z jednym nawet się zaprzyjaźnia. Tylko jak na tę rewolucję zareaguje jego ojciec?
Dobra, przyznaję, że film znowu ukradła postać drugoplanowa. Szczerbatek jest cudowny. Smok, który zachowuje się trochę jako kot. Naprawdę kradnie sceny Czkawce i serca widzów!

12. "Krudowie"
Źródło
Prehistoryczna rodzinka. Głowa rodziny, która boi się wszystkiego, szalona babcia, zbuntowana nastolatka i dzikie niemowlę. Gdy na ich drodze staje postępowy młodzieniec, wszystko wywraca się do góry nogami.
Kilka fajnych rzeczy można tu znaleźć. Przede wszystkim fakt, że nie tylko dzisiejsze nastolatki mają swoje zdanie. No i piękne krajobrazy. I przygody. I wizja twardzieli, którzy też się czegoś boją...

13. "Gnomeo i Julia"
Źródło
Klasyczna miłosna historia pokazana w innym świetle. Dwa skłócone ze sobą rody krasnali ogrodowych i para młodych figurek, które się w sobie zakochują. Szekspir też się tu pojawia!
Śmieszne są niektóre postacie jak szalona żaba przyjaciółka Julii. Musicie zobaczyć stroje tych krasnali.
Pokazane - dosłownie i w przenośni - jak bardzo krucha jest miłość.

14. "Calineczka"

Dziewczynka, która jest tak maleńka, że śpi w łupince od orzecha. Zakochuje się od pierwszego wejrzenia w nieznajomym i zrobi wszystko, by z nim być. On zresztą także pała do niej uczuciem. Tych dwoje spotka wiele przygód na drodze do szczęścia.
Choć sama Calineczka bardzo mnie denerwowała, bajka była super. Opowieść, którą stworzył Andersen, jest ładnie zaprezentowana, a masa postaci nie pozwala się nudzić. Oczywiście piękna pani Ropucha, która chce wydać Calineczkę za jednego ze swoich synów, podbiła moje serce piosenką.

15. "12 prac Asterixa"
Źródło
Gal Asterix to jedna z tych postaci, których nie da się nie lubić. Inteligentny, sprytny, odważny i nonszalancki, zabawny i sympatyczny. Mężczyzna-ideał!
Ten film jest jednym z lepszych z serii. Pokazuje kilkanaście zadań, które muszą wykonać Asterix i Obelix. Mamy więc ciągle zmieniające się scenerie, nowe przygody. Zaglądamy też na Olimp i do Rzymu. Mimo że bajka ma naprawdę sporo lat (jest z 1976), nadal bawi.

10 komentarzy:

 1. "12 prac Asterixa" - zawsze się przy nim śmieję :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham "Jak wytresować smoka" - to jedna z lepszych produkcji ostatnich lat!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przede mną jeszcze tylko film "Jak wytresować smoka".

  OdpowiedzUsuń
 4. "Jak wytresować smoka" i "Krudowie" to zdecydowanie moje numery jeden :>

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak wytresować smoka również uwielbiam, reszty nie miałam okazji oglądać ;) Wszystko do nadrobienia...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak wytresować smoka, zarówno jedynka jak i dwójka są cudowne i zdecydowanie warte obejrzenia ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię Calineczkę, kiedyś ciągle ją oglądałam. :) Główna bohaterka jest świetna, łatwo mi było się z nią utożsamić, bo zawsze byłam - i nadal jestem - najmniejsza w klasie. ;) Tylko mi takich fajnych włosów brakuje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś zaczęłam oglądać Gnomeo i Julia alez tego co pamiętam to nie obejrzałam do końca, bo musiałam wyjść z domu. I dziękuję ze mi przypomniałaś o tej bajce :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Och Calineczka jest cudowna! Gnomeo i Julia zbytnio mi się nie podobała, coś mi w niej nie grało.

  OdpowiedzUsuń
 10. "Jak wytresować smoka" oglądałam całkiem niedawno i byłam mega pozytywnie zaskoczona.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!