BadlandTwórca: Frogmind Games
Tytuł: Badland
Tytuł oryginalny: Badland


Badland to gra zręcznościowa, która dostępna jest na Androida, Xboxa, PlayStation czy Windowsa. Wypuszczona 4 kwietnia 2013 roku ciągle zachwyca setki graczy.

Sympatyczny stworek Clony trafia do świata, w którym spotykają go przeróżne trudności. Jego celem jest dotarcie do końca planszy i zassanie przez rurę. Po drodze czyha na niego wiele niebezpieczeństw. Są lasery, trujące rośliny, ruchome kule – wszystko, co może stworka zniszczyć.

Gra jest wielopoziomowa. Podzielono ją na cztery dni, łącznie 100 leveli. W pierwszych dwóch dniach czeka na nas 40 poziomów, w kolejnych jedynie dziesięć. Każdy dzień to także zestaw misji, które wykonujemy na poszczególnych etapach. Dzięki temu zdobywamy bonusy.

Każda pojedyncza gra czymś się charakteryzuje. Niektóre plansze mają wiele przeszkód, inne tylko jedną. Nie znaczy to, że są łatwiejsze. Z pomocą w przeżyciu przychodzą nam atrakcje, które spotykamy po drodze. Dzięki kolorowym kulkom możemy się powiększać lub zmniejszać, klonować, przyspieszać lub zwalniać. Tunele sprawiają, że przenosimy się z jednego miejsca do drugiego lub zmieniamy kształt.


Celem gry jest zebranie jak największej ilości klonów z każdej planszy. To odblokowuje kolejne dni, a w rezultacie pozwala skończyć grę. Nie jest to łatwe, wymaga skupienia i precyzji. Dlatego gra jest tak wciągająca, można rozgrywać te same poziomy wiele razy i nigdy się nie nudzi.

Granie możliwe jest w dwóch trybach – pojedynczego gracza i w multiplayerze. Największym jej plusem jest jednak wykonanie. Wspaniała grafika, zmieniające się tła, ostrość i precyzja szczegółów powalają. Nie można się napatrzeć na piękno tego obrazu. Drugi zachwyt dotyczy dźwięku. Twórcy zalecają grę w słuchawkach i słusznie – wtapiamy się w ten świat całkowicie! Każdy brzdęk, uderzenie, odbicie jest słyszalne doskonale. Do tego cała masa dźwięków z tła – tarcza, laser, pohukiwanie zwierząt, wsysanie tuby... to wszystko sprawa, że naprawdę warto założyć słuchawki. Całość stwarza niepowtarzalny klimat.


Gra jest wciągająca, ciekawa i pięknie wykonana. To przygodowo-zręcznościowa rozgrywka. Warto pobrać z ją z aplikacji Google play na naszym telefonie, a jeszcze lepiej – na tablecie. Godziny zabawy gwarantowane. 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z Facebooka gry Badland.

4 komentarze:

 1. Ja nie gram w gry, ale mój narzeczony tak. Wspomnę mu o niej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, ale w gry to ja już nie gram, zupełnie nie mam na nie czasu... :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba jej poszukam na tablet ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze się wkurzam na tego typu gry. Wolę RPG ;> Jednak ciesze się, że na Twoim blogu znajdują się teraz również recenzje gier, które są moją miłością i pasją zaraz obok książek i filmów.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!