"Vademecum numerologii" - Editha Wurst, Sabine SchieferleWydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 376

http://talizman.pl/9603-vademecum-numerologii-znaczenie-liczb-w-twoim-zyciu-01001928.html

Editha Wurs i Sabine Schieferle to autorki „Vademecum numerologii”. Książkę wydało Studio Astropsychologii. Pozycja ta ukazała się w Polsce w 2014 roku.

Numerologia pokazuje różnorodność, jaką niosą za sobą liczby. Jest jedną z najstarszych nauk tajemnych. Dzięki niej możemy dowiedzieć się więcej na temat swojego imienia, zdolności, celów życiowych. Liczby powiedzą nam o naszych słabościach i mocnych stronach, a także podpowiedzą w jakim zawodzie się sprawdzimy. Numerologia pozwala też zdecydować, czy obecnie jest dobry czas na zmiany. Liczby łączą się z prawami – boskiej jedności, przyczyny i skutku czy równowagi. Liczby od 1 do 13 mają przypisane symbole. Zsumowane wartości poszczególnych liter mogą pokazać nam konkretne wartości – cele życiowe, przeznaczenie, osobowość. Każda liczba znaczy coś innego.

Książka porusza temat numerologii. Ze wstępu i wprowadzenia dowiemy się, czemu autorki zajęły się akurat tym tematem i  co znajdziemy w książce. Potem następuje rozdział teoretyczny o tym, czym jest numerologia. Co ciekawe w kolejnych rozdziałach pojawia się coś na kształt słowniczka pojęć, w którym umieszczono najważniejsze i pojawiające się dość często w tej pozycji hasła. Liczby, sposoby ich liczenia, znaczenie zajmuje kolejne strony. 

Bardzo ciekawy jest także dodatek. Z niego dowiemy się m.in. kim był Pitagoras i jakie to ma znaczenie dla numerologii. Poza tym na końcu książki znajdziemy materiały do kopiowania, co jest świetnym pomysłem.

W książce znajdziemy ilustracje, tabelki i punkty, które ułatwiają odbiór tekstu. Także okładka jest pomocna – umieszczono na niej tabelę przekształcania liter na cyfry i znaczenie liczb. Poza tym warto zwrócić uwagę na cytaty, które znajdują się pod tytułami rozdziałów – to bardzo zaskakujący dodatek.

Dla tych, którzy często będą korzystać z książki, znalazło się ułatwienie. Boki kartek mają szare pola, które informują o tym, co na danych stronach jest opisane. Dotyczy to opisu liczb w zależności od tego, co nas interesuje.

Język pozycji jest prosty. Autorki pokazują jasno o co im chodzi. Ich książka to typowy poradnik, który ma w sobie bardzo dużo ważnych i przydatnych informacji. Wszystko opisano w przystępny sposób. 

Ogólnie jest to interesująca książka. Jeśli szukacie poradnika, ale też przewodnika po świecie liczb to jest to właśnie książka dla was. Znajdziecie tu zbiór najważniejszych informacji, ale też ciekawostki. Wszystko jest pod ręką, w tej jednej niewielkiej książce.

Polecam tym, którzy lubią ezoterykę. Zdaję sobie sprawę, że książka nie każdemu przypadnie do gustu. Jest to idealna książka dla pasjonatów i tych, którzy chcą spróbować swoich sił w tej nowej dziedzinie. Przekonajcie się sami, jaki wpływ na nasze życie mają liczby.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:


5 komentarzy:

 1. Kiedyś interesowałam się tym tematem. Z chęcią bym zajrzała do tego poradnika.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na numerologie zwróciłam uwagę dzięki pani Rowling;p I muszę przyznać bardzo mnie zainteresowała. Z przyjemnością przeczytam kiedy tylko uda mi się ją upolować;)
  Pozdrawiam!
  pokolenie-zaczytanych.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam kilka książek o liczbach, interesuje mnie w jakimś stopniu ten temat, więc może tę też przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Liczby są tylko po to by coś określać, my sami wynaleźliśmy stanowisko, lecz bez czasu nic by nie istniało ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja dla tej książki jest bardzo na nie, ponieważ wychodziły mi same głupoty z tych wyliczeń, cechy przeciwstawne, a już numerologia mojego bloku to śmiech na sali :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!