Dlaczego ta akcja jest szczególnie ważna? Pragniemy dotrzeć do miejsc, które często są zapominane, mimo tego, iż są tworzone przez wspólnotę osób, niejednokrotnie boleśnie dotkniętych przez los. O pewnych miejscach nie mówi się głośno, ponieważ my sami nie chcielibyśmy znaleźć się w sytuacji tych, którzy niekiedy stracili wszystko. Wydaje się, że przekazanie parunastu książek niczego nie zmieni, jednak zmieni - i to bardzo dużo. Chodzi nam nie tylko o przekazanie dóbr kulturalnych, które będą doskonałą rozrywką dla niejednego podopiecznego placówki, ale również i okazanie gestu pomocy. Te niepozorne działanie jest pewnego rodzaju aktem próby okazania wsparcia potrzebującym i pokazania problemów ówczesnego społeczeństwa - problemu samotności, braku zrozumienia czy poddawania się pokusom XXI wieku. Dzięki niewielkiemu wsparciu każdego człowieka mamy szansę wspólnymi siłami wywołać łzy radości. Są w naszym kraju wsie, w których brakuje bibliotek czy też świetlic, będących miejscem spotkań nie tylko dorosłej lokalnej społeczności, ale też i nieletnich, którzy w chwili obecnej najczęściej spędzają czas na przystankach. Chcemy stworzyć dla nich spokojne miejsca do nauki, gdzie będą mogli poświecić się zdobywaniu wiedzy oraz zabawom.
Wystarczy niewiele, by odmienić czyjś los. Idea Ogólnopolskiej Zbiórki Darów Kulturalnych została poparta przez czytelników i ludzi dobrej woli, którzy od pierwszego dnia akcji przesyłają na podany adres zarówno nowe, jak i używane książki. 27 grudnia 2013r. na ręce pedagog, pracującej w Domu Dziecka w Górcu (woj. dolnośląskie), przekazaliśmy ponad 150 książek, jakie trafiły do dzieci w wieku od 7-18 lat, a dwa tygodnie później - blisko 400 zeszytów. Kolejne dary kulturalne trafiły do Zespołu Szkół w Grabowie (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom" w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie). Radość obdarowanych jest ogromną motywacją do dalszych działań.
Co rozumiemy poprzez hasło „dary kulturalne"?
a) Książki - zarówno nowe, jak i używane,
b) Materiały biurowe,
c) Pieniądze,
d) Wszelkiego rodzaju materiały i produkty, jakie mogą okazać się być pomocne w bibliotekach, domach pomocy czy kultury.
Jak przekazać wpłaty pieniężne?
Wystarczy przelew:
Akcja: „Święta z Książką"
konto bankowe: Bank Millennium SA
03 1160 2202 0000 0002 2944 5132
tytułem: „Święta z Książką"
Natomiast paczki przyjmujemy pod adresem:
Adres korespondencyjny:
Stowarzyszenie Sztukater
skr. pocz. Nr 6
50-950 Wrocław 68
Z dopiskiem: „Święta z Książką"
tel. 791566675
email: info@sztukater.pl
Na początku lutego 2014r. rozpoczęliśmy również cykliczną internetową aukcję charytatywną - tutaj. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na zakup meblościanek do Domu Dziecka w Górcu, w którym obecnie mieszka 48. podopiecznych. Aukcja zyskała wsparcie polskich muzyków i pisarzy, którzy przekazali na jej rzecz przedmioty, z jakimi identyfikują ich licytujący.
Szczegóły przebiegu akcji można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.sztukater.pl , fanpage'u na facebooku: http://facebook.com./Sztukater oraz wydarzeniu na facebooku: tutaj. Dodatkowo na bieżąco przedstawiamy nasze kolejne działania w zakładce „Stowarzyszenie" na naszej stronie oraz na fanpage'u.
Informacja pochodzi od Portalu Sztukater.
Ja już wysłałam swoją paczkę. Teraz kolej na Ciebie!
Super akcja.
OdpowiedzUsuń