"Kurs rozwoju zdolności parapsychologicznych" - Pete A. Sanders Jr

Autor: Pete A. Sanders Jr
Liczba stron: 292

http://talizman.pl/8796-kurs-rozwoju-zdolnosci-parapsychicznych-01001884.htmlPete A. Sanders Jr od dziecka fascynował się parapsychologią. Najpierw oglądał programy telewizyjne, potem studiował chemię biomedyczną, która też rozwinęła i wpłynęła na jego pasję. Swoje odkrycia opisał w książce „Kurs rozwoju zdolności parapsychologicznych”, którą w 2013 roku wydało Studio Astropsychologii.

Książka przedstawia organizację non-profit, która pokazuje jak rozwijać zdolności  parapsychologiczne. Posługuje się przy tym czterema obszarami ciała ludzkiego – czuciem, słuchem, wzrokiem, a także intuicją. Opisuje jak pracować z tymi elementami, jak je rozwijać i jak z nich korzystać. Nie jest to wcale trudne, tak naprawdę już przez empatię możemy stwierdzić, co gnębi innych ludzi, a rozwijając zdolności parapsychologiczne udaje się nam widzieć więcej. Do tego posłużą nam proste zabiegi, jak choćby medytacja czy interpretacja snów. Będziemy w stanie wyczuwać aurę innych, a nawet dokonamy samo uzdrowienia. Autor poświęca też sporo miejsca zagadnieniu duszy – wraca do niego w kilku miejscach, aż w końcu oddaje mu cały rozdział. 

Książka to poradnik, dzięki któremu można odkryć paranormalne zdolności, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Nawet intuicja, tak dobrze znana nam wszystkim, jest kluczem do dalszego rozwoju duchowego. W książce znajdziemy podpowiedzi, jak pracować, by rozwijać swoje zdolności.

Wielki plusem jest podejście autora do czytelnika. Najpierw przedstawia on swoją drogę do zdobywania i rozwijania zdolności parapsychologicznych. Opisuje, jak studiował nauki medyczne i zafascynował go mózg. Potem pokazuje nie raz, nie dwa, ludzi, którzy przeżywali poszczególne etapy z książki. Posługuje się przykładami, by czytelnik miał obraz wiarygodności.

Drugą rzeczą, na którą zwróciłam uwagę to prosta forma tej pozycji. Ładna czcionka, podział na podrozdziały, obrazki, punkty – to wszystko ułatwia odbiór lektury. Poza tym poradnik ma streszczenie po każdym rozdziale, które wyłuszcza zalety i wady danej zdolności. Na końcu książki znajdziemy też spis najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami. Kolejny plus.

Czy ma jakieś wady? Oczywiście. To, co rzuciło mi się w oczy to stosowanie jednocześnie kursywy i cudzysłowu. Nie wyglądało to estetycznie. Poza tym jest dość dobrze wyczyszczona i przygotowana na stosownym poziomie.

Książkę czytało się świetnie. W pewien sposób daje ona nadzieję na to, że można osiągnąć własnymi siłami, a nie wrodzonymi zdolnościami, różne techniki paranormalne. Autor jest dobrym narratorem, przyjaznym czytelnikom i rzetelnym. Pozycja ta jest interesująca. Jak tylko po nią sięgnęłam, wiedziałam, że to książka dla mnie. To też kompendium wiedzy na tematy ezoteryczne. Powtarzają się tu rozdziały, które znam z innych pozycji. Jest i o odczytywaniu snów, i o odczytywaniu aury… 

Komu polecam? Tym, którzy lubią parapsychologię. Tu znajdziecie kilka cennych wskazówek jak wypracować u siebie zdolności do jasnowidzenia oraz jak wykorzystać intuicję, by pokazywała to, co dla innych nieodkryte. Książka jest ciekawa, wciąga i daje stos informacji, o których nigdy w życiu bym nie pomyślała. Poza tym na pewno spodoba się tym, którzy czują podskórnie, że są rzeczy, których nie da się racjonalnie wyjaśnić. Tu znajdziecie kilka ciekawostek, na pewno się nie zawiedziecie.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:3 komentarze:

  1. Chciałabym mieć tę książkę :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że mogłaby mnie zaciekawić :-)
    Empatia to bardzo przydatna zdolność swoją drogą

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!