"Odczytywanie aury" - Richard WebsterTytuł oryginalny: Aura Reading for Beginners
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 189

Richard Webster pochodzi z Nowej Zelandii. Prowadzi warsztaty ezoteryczne i jest autorem książek o tej tematyce. W 2013 roku dzięki wydawnictwu Illuminatio wyszła w Polsce jego książka „Odczytywanie aury”, która jest jedną z pozycji z serii „Dla początkujących”. 

Książka zaczyna się od opowieści z dzieciństwa autora, który przedstawia swoje pierwsze zetknięcie się z aurą. Potem przytacza historyczne przykłady pisania o niej i widzenia niej. Kolejne rozdziały traktują bardziej szczegółowo o tym zjawisku – Webster stara się szczegółowo opisać czym jest aura, jak możemy ją zobaczyć i wyczuć. Dalej możemy poznać znaczenie kolorów aury – każdy bowiem znaczy co innego i sugeruje inne cechy i wartości osób, które je posiadają. Dzięki niej możemy też poznać stan zdrowia danej osoby. Oprócz widzenia kolorów, możemy je również odczytać za pomocą różdżek i numerologii. 

Poradnik jest świetnie wyposażony. Oprócz podstawowego tekstu, mamy też dodatki w postaci rysunków, wykresów i tabel, które ułatwiają zrozumienie treści. Są one czarno-białe, ale wystarczająco szczegółowe, by być pomocnymi. Dodatkowo na końcu znajdziemy załącznik z przypisami, dla tych którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę. Bardzo ciekawy jest też dodatek w postaci krótkiego opisu kolorów, który jest jednym z ostatnich rozdziałów. Z niego dowiemy się jakie cechy przypisywane są poszczególnym barwom, co ułatwia szybką ocenę.

Co ciekawe, książka ma dość sporo wtrąceń autora, który pokazuje swoje doświadczenia w dziedzinie, o której pisze. Oprócz początkowej anegdoty mamy też historię odczytywania życia kobiety na podstawie jej aury.

Wielkim plusem książki jest jej język. Jest on przystępny i prosty. Autor postarał się by treść nie wydała się czytelnikowi zbyt trudna i nie zniechęcił się podczas czytania. Jest to cecha charakterystyczna serii „Dla początkujących” wydawnictwa Illuminatio. Poza tym jak zwykle książka zachwyca okładką, która przyciąga wzrok. Co mnie zdziwiło po otrzymaniu książki to jej rozmiar – ma zaledwie 189 stron, co nie jest zbyt dużą liczbą.

Kolejny plus to korekta i redakcja. Miło czyta się książkę, w której nie ma błędów, a tekst bogaty jest w przepisy i informacje od tłumacza. Ktoś bardzo się postarał, co warto docenić.
Pozycja przypadła mi do gustu. Jest napisana w sposób prosty, ma wiele dodatków ułatwiających jej przyswojenie i opisuje nową dla mnie dziedzinę. Spędziłam przy niej miło czas i dowiedziałam się ciekawych rzeczy.

Książkę polecam tym, którzy lubią nowości. Jest to pozycja dla osób otwartych na świat, lubiących poznawać nowe rzeczy. Spodoba się wam, zapewniam.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio:

11 komentarzy:

 1. Zdecydowanie nie moja bajka. Nie wierzę w takie rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. W tego typu książkach cenie sobie język, który powinien być zrozumiały dla szarego człowieka i różne dodatki typu rysunki. Ta pozycja to ma, wiec czego chciec wiecej?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tematyka jest mi zupełnie obca, ale chętnie dowiem się trochę o swojej aurze. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematyka raczej nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. Zostałaś u mnie nominowana do Liebster Award :)

   Usuń
 6. Ciekwią, bardzo ciekawe. Ciekawią mnie sprawy związane z aurą, więc kto wie, może uda mi się przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie wczoraj ją skończyłam czytać, dobra pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Można wierzyć w co się chce. Zawsze ciekawie poczytać, w co też ludzie są gotowi wierzyć :)
  Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!