Rocznik 2024

Tytuł: Rocznik 2024
Pełny tytuł: Minecraft. Rocznik 2024
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 72

Minecraft to hit gier dla dzieci. Także książki poświęcone tematyce tej gry są chętnie czytane przez młodych. Warto więc zobaczyć, co zmieniło się w grze w ostatnim roku i dowiedzieć się, jak wykorzystać nowości do własnej zabawy. Oto Minecraft. Rocznik 2024.

W książce przedstawiono najważniejsze wydarzenia w świecie gry w 2023 roku. Zespół pracował nad aktualizacjami i wprowadzał nowe elementy, które gracze przyjęli z entuzjazmem. Wśród nich pojawiły się na przykład wielbłądy. Wszystko to, co działo się w grze w 2023 roku zebrano w jednej książce, która pozwala zapoznać się ze zmianami.

Oprócz tego w pozycji znajdziemy wiele przydatnych rad i wskazówek. Autorzy nie tylko pokazali nowości, lecz także podpowiedzieli, jak z nich korzystać. Dzięki temu gra staje się bardziej urozmaicona. Wskazówki są pomocne, szczególnie że elementy w grze to nowości, więc nie każdy użytkownik od razu sobie z nimi poradzi.

Na plus wychodzi też fakt, że mamy w tej książce strony, które wymagają od czytelnika samodzielnej pracy. Na przykład są karty z ilustracjami, na których trzeba odszukać różnice. Jest też kartka, gdzie samemu można zaprojektować nową skórkę. Znajdziemy też podpowiedzi, jak narysować konkretne postacie z gry. To wszystko sprawia, że książka nie jest tylko do biernego przeglądania i czytania, lecz także wyzwala w graczach kreatywność i daje szansę na zabawę offline.

Książka bogata jest w ilustracje. Są to kadry i elementy z gry, które na pewno szybko skojarzą się graczom z tym, co widzą na ekranach. Dobrze, że jest to spójne, bo dzieciaki lubią Minecrafta i to na pewno skusi ich dodatkowo do lektury tej książki.

Rocznik ten to dla mnie coś nowego – wiem, że były już tego typu książki, ale nie miałam okazji zajrzeć do żadnej z nich. Jestem zachwycona pomysłem na podsumowanie nowości oraz całą masą podpowiedzi dla graczy.

Książka sprawdzi się jako prezent dla fana Minecrafta, a tych nie brakuje wśród młodych. Będzie też bodźcem do sięgnięcia po papierową pozycję i oderwania się od ekranu, czego rodzice często sobie życzą. Nic prostszego – kupcie im pozycję Minecraft. Rocznik 2024.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

Więcej informacji o książkach wydawnictwa znajdziecie tu.

3 komentarze:

  1. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno jest się czym zainteresować w wolnym czasie.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!